Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Majątek Jacka Kurskiego. Prezes TVP prześwietlony przez dziennikarzy
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 30.06.2021 02:00

Majątek Jacka Kurskiego. Prezes TVP prześwietlony przez dziennikarzy

Flickr, European Parliament
Flickr, European Parliament

Dziennikarze Wirtualnej Polski zebrali i wycenili nieruchomości należące do Jacka Kurskiego. Wszystkie warte są ponad 4 mln złotych.

Jacek Kurski warty miliony

Jacek Kurski - były poseł na Sejm z ramienia PiS-u i obecny prezes TVP nie ma obowiązku publikowania oświadczeń majątkowych. Niemniej jednak dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili prześwietlić Jacka Kurskiego, a do oszacowania wartości jego nieruchomości posłużyły opinie ekspertów.

Na podstawie Elektronicznego Wykazu Ksiąg Wieczystych udało się odkryć, że łączna wartość nieruchomości Jacka Kurskiego to ponad 4 mln zł. Jakie nieruchomości wchodzą w skład majątku prezesa TVP?

Jacek Kurski i jego nieruchomości

Jacek Kurski posiada dom o powierzchni 238 mkw. w dzielnicy Piecki-Migowo w Gdańsku. Jego wartość szacowana jest na przedział od 950 tys. zł do nawet 1,2 mln zł.

Kolejną nieruchomością Jacka Kurskiego jest leśniczówka Danielówka położona w okolicach Sztumu. Eksperci wycenili ją na 480 tys. zł - 600 tys. zł. Do niej przynależy działka o powierzchni 17,8 ha, która w ⅙ należy do Jacka Kurskiego. Jej wartość to nawet 108 tys. zł.

W Wesołej w Warszawie Jacek Kurski posiada dom o wartości 1,5 mln zł oraz działkę obok wycenianą na 740 tys. zł. Jednakże to nie wszystko.

Jacek Kurski pobiera również wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji prezesa Telewizji Polskiej. W latach 2016-2020 zarobił łącznie z tego tytułu ok. 2,2 mln zł.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]