Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Lotto z ogromną wygraną. Polak wygrał dziesiątki milionów złotych
Maria Glinka
Maria Glinka 23.06.2021 02:00

Lotto z ogromną wygraną. Polak wygrał dziesiątki milionów złotych

Marek Bazak/EAST NEWS
Marek Bazak/EAST NEWS

Lotto kusi wielu Polaków, jednak nie każdy ma szczęście. Wyjątkowo zadowolony może być jeden z graczy, który wziął udział we wtorkowym losowaniu. Jego łupem padła jedna z najwyższych wygranych w historii.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka wygrana padła w Lotto

  • Ile osób wytypowało mniej szczęśliwe liczby w tym samym losowaniu

  • Jaka jest najwyższa wygrana w historii

Lotto z gigantyczną wygraną. Numery, które przyniosły szczęście

Lotto to najbardziej popularna gra, w której można wygrać drobne sumy, a także ogromne pieniądze. Według oficjalnych wyliczeń swojego szczęścia w Lotto próbuje co drugi Polak. Jednak nie każdy może liczyć na tak gigantyczną kwotą, jak uczestnik wtorkowego losowania.

Totalizator Sportowy poinformował, że gracz wygrał w Lotto 24 455 755 zł. Szczęśliwe okazały się numery: 9, 10, 14, 23, 25 i 44.

Z oficjalnego komunikatu wynika, że gracz zagrał na „chybił trafił”. Szczęśliwy kupon zakupił w zakładzie Lotto przy ul. Sienkiewicza 84 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyliczenia Totalizatora Sportowego wskazują, że to już trzeci „lottomilioner” z tego miasta.

Wtorkowy wieczór okazał się szczęśliwy również dla innych uczestników losowania Lotto. Polsat News donosi, że 87 graczy wygrało po 4807,40 zł brutto za trafienie pięciu liczb.

Kolejne 4 293 osoby poprawnie wytypowały „czwórkę” wartą niespełna 150 zł. Trzy poprawne liczby obstawiło aż 78 031 graczy, w związku z czym na ich konta trafi zaledwie po 24 zł.

Wielu gra, niewielu wygrywa. Niektórzy mieli wyjątkowe szczęście

Totalizator Sportowy przekazał, że wtorkowa wygrana była 17. najwyższą w historii Lotto. Do tej pory najwięcej zdobył mieszkaniec Skrzyszowa (woj. małopolskie), który 16 maja 2017 r. wzbogacił się o 36 726 210,20 zł.

Bank rozbili także gracze z innych województw. W 2015 r. szczęśliwy kupon, warty ponad 35 mln zł, został wysłany w Ziębicach (woj. dolnośląskie). Z kolei w 2012 r. wygrana rzędu prawie 34 mln zł padła w Gdyni.

Jednak każdy, kto wygra w Lotto musi liczyć się z niepełną kwotą. Szczęśliwcy mają bowiem obowiązek odprowadzić podatek od wygranej w wysokości 10 proc.

Jak grać w Lotto? W tzw. Dużym Lotku należy skreślić 6 prawidłowych liczb z 49, aby zdobyć główną wygraną. Za każdym razem jest to co najmniej 2 mln zł brutto. Na mniejsze sumy mogą liczyć gracze, którzy wytypowali niektóre z wylosowanych liczb.

Lotto od dawna zachęca Polaków, choć z każdym rokiem wzrasta także popularność innej gry - Eurojackpot. Ostatnia duża wygrana w tej grze padła 18 czerwca 2021 r. Fakt donosi, że gracz, który zakupił los w Sztumie (woj. pomorskie) wzbogacił się o 2 mln zł.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]