BiznesINFO.pl

flickr.com/David Foster

Lidl uruchomił pierwszy taki wśród swoich sklepów. Dotąd miała je tylko Biedronka

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Lidl uruchomił pierwszy outlet w Polsce, co oznacza, że już niedługo wiele rzeczy z oferty sklepu będzie można kupić o wiele taniej. Gdzie powstał pierwszy taki sklep i jakich produktów dotyczy?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie otworzono pierwszy outlet Lidla

  • Co będzie można w nim kupić

  • Jakie promocje czekają klientów w nowym formacie Lidla

Lidl otworzył outlet

Lidl otworzył pierwszy sklep w formacie outletu. Pionier wśród takich placówek powstał w Opolu przy ul. Ozimskiej 184, gdzie jeszcze niedawno w wynajmowanym budynku znajdował się normalny sklep sieci. Lidl podjął jednak decyzję o tym, by otworzyć nowy, samodzielny sklep, który znalazł się naprzeciwko starego przy ul. Aleksandra Kazimierskiego 1. 

Lidl nie zrezygnował jednak z wynajmowanej powierzchni, gdzie powstał outlet, o którym z początku nie wiedziało zbyt wiele osób, ponieważ niemiecka sieć nie reklamowała szczególnie nowego sklepu.

Co kupimy w outlecie Lidla

W outlecie Lidla żywności niestety nie znajdziemy. W nowych sklepach będzie można kupić wyłącznie artykuły przemysłowe (odzież, sprzęty RTV i AGD, obuwie, akcesoria do domu i ogrodu, dekoracje, meble). Różnicą ma być przede wszystkim jednak to, że ceny w outlecie będą o kilkadziesiąt procent niższe - za niektóre rzeczy zapłacimy nawet 80 proc. mniej, podaje Business Insider.

Wiadomo, że wszystkie produkty wystawione na sprzedaż są w pełni wartościowe, jednak z końcówek serii. Reklamacje i zwroty będą działały identycznie, jak w przypadku normlanych sklepów Lidl.

Outlet Biedronki

Jeszcze przed Lidlem outlet otworzyła również Biedronka. Jeronimo Martins zaprasza fanów wyprzedaży na zakupy do już 19 lokalizacji w całej Polsce. 

Z początku outlety Biedronki nosiły nazwę Towaroteki, jednak później zaczęto nazywać je zwyczajnie - Biedronka Outlet.

Pierwszy taki sklep otworzył się w Poznaniu, jednak już nie działa. Zakupy w outlecie Biedronki można zrobić m.in. w Gdańsku, Bolesławcu, Łomży, Mielcu czy Lublinie.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

LidlBiedronkazakupy

Podobne artykuły

Handel

Handel potrzebuje tysięcy rąk do pracy na wakacje. Niektórzy mogą liczyć na nocleg i wyżywienie
Czytaj więcej >

Finanse

Od przyszłego roku zmiany w obrocie gotówkowym. Będą nowe limity płatności
Czytaj więcej >

Finanse

Dzięki polskiej firmie zapłacisz "na piękne oczy". Do sklepu już nie tylko bez portfela, ale nawet bez smartfona i zegarka
Czytaj więcej >

Handel

Makłowicz rusza z nowym biznesem. Może zarobić na tym krocie
Czytaj więcej >

Handel

Sklepy idą na wojnę z nieuczciwymi klientami. Stoiska i kasy pod obserwacją
Czytaj więcej >

Handel

Allegro z nowościami. Czeka nas wiele ułatwień, ale niestety będą też dodatkowe opłaty
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]