By Kacper Czapp - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21562410
By Kacper Czapp - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21562410
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Lutego 2020

Złe wieści dla chorych na serce i cukrzycę, ceny leków idą w górę. Nowa lista leków refundowanych

Leki pomagające w walce z cholesterolem oraz na cukrzycę zdrożeją. Podwyżki cen to efekt wprowadzenia nowej listy leków refundowanych.

Leki będą droższe

Leki refundowane do zmiany. Nowa lista wejdzie w życie 1 marca 2020 roku, jak informuje Super Express. Gazeta podaje, że wyższe ceny będą miały leki z grupy statyn, dzięki którym można utrzymywać właściwy poziom złego cholesterolu, który w za dużych ilościach prowadzi do zatkania tętnic.

O ile wzrosną ceny leków? Podwyżki mogą wynieść od kilkunastu groszy do nawet kilku złotych za opakowanie. Wśród preparatów, które podrożeją znalazły się m.in. Atoris, Torvacard, Roswera, Atrox, Tulip 80 mg, Simorion czy Lantus.

Skąd telemarketerzy mają twój numer telefonu? Odpowiedź związana jest z nielegalnym i groźnym procederemSkąd telemarketerzy mają twój numer telefonu? Odpowiedź związana jest z nielegalnym i groźnym procederemCzytaj dalej

Leki droższe nawet o 50 zł

Przyjrzyjmy się zatem nowym cenom leków kardiologicznych. W przypadku dwóch pierwszych podwyżka wyniesie 4,16 zł. Cena jednego opakowania wyniesie 40,34 zł. Z kolei Simorion podrożeje “zaledwie” o 1,51 zł, co w sumie da 10,77 zł. Atrox i Tulip podrożeją o 2,79 zł.

Wiadomo też, jakie ceny będą miały leki dla cukrzyków. Liprolog Kwikpen podrożeje o 3,40 i będzie kosztował 11,4 zł za opakowanie. Natomiast Toueo podrożeje o niemal 50 zł. Nowa cena tego leku to 207,20 zł. Dużo więcej zapłacimy także za leki Tresiba flex czy Lantus. Podwyżki wyniosą odpowiednio 20,99 zł i 17,07 zł. W konsekwencji za pierwszy z nich trzeba będzie zapłacić 123,72 zł, a za drugi 90,02 zł.

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

Niektóre leki potanieją

Na szczęście są też dobre wieści dla pacjentów. Dziennik “Super Express” podaje, że nowa lista leków refundowanych wprowadza nowe terapie lekowe, co sprawi, że niektóre preparaty będą tańsze. Jednym z nich jest Abasaglar, stosowany w leczeniu cukrzycy. Insulina o długim działaniu stanieje o 15,54 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News