Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Legendarna amerykańska sieć restauracji otworzy swoje lokale w Polsce
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 10.12.2022 21:43

Legendarna amerykańska sieć restauracji otworzy swoje lokale w Polsce

joshua-hoehne-7s1j-DZ5KYQ-unsplash
Unsplash License

Pierwszy lokal sieci Popeyes Louisiana Kitchen otwarto w USA już 50 lat temu. Dziś restauracje pod tym logiem mieszczą się już w 30 krajach w liczbie ponad 3,7 tys. lokali. W przyszłym roku pojawią się również w Polsce i Czechach. Na terytorium obu państw ma powstać nawet 600 restauracji. Popeyes Louisiana Kitchen ma w swojej ofercie dania zbliżone do tych proponowanych przez McDonald’s i KFC, stąd też uchodzi za ich konkurencję.

Popeyes Louisiana Kitchen rozpoczyna działalność w Polsce

Serwis Business Insider informuje, że w przyszłym roku w naszym kraju pojawią się pierwsze lokale amerykańskiej sieci fast foodów. Docelowo w Polsce i Czechach ma powstać nawet 600 restauracji spod pomarańczowo-białego loga. W przypadku obu państw marketingiem będzie zarządzał Jakub Aleksandrowicz, który przez 6 lat był związany z marką Pasibus.

Choć na razie nie wiadomo, jakie dokładnie dania znajdą się w dostępnym u nas menu, przyszli klienci mogą spodziewać się podobnych przekąsek, co te oferowane przez McDonald’s i KFC.

Popeyes specjalizuje się bowiem w daniach z kurczaka, zarówno w opcji łagodnej, jak i pikantnej, i oferuje je również w formie kanapek. W ofercie firmy są też owoce morza, dodatki skrobiowe, warzywne itp. 

Czy nowa sieć fast foodów będzie dla Polaków atrakcyjna cenowo?

Portal dlahandlu.pl informuje, że w sierpniu w lokalu w Wielkiej Brytanii tak prezentowały się ceny za przykładowe dania:

  • Chicken Sandwich Solo — £5.50 (ok. 30 zł)

  • Deluxe Chicken Sandwich Solo — £6.75 (ok. 36,72 zł)

  • Creole Red Bean Vegan Sandwich Solo — plant-based — £6.50 (ok. 35 zł)

  • Deluxe Chicken Sandwich Meal — £9.25 czyli (ok. 50 zł)

Burzliwa historia Alvina Copelanda

Założyciel sieci Popeyes — Alvin Copeland — swój pierwszy lokal otworzył pod nazwą Chicken on the Run w stanie Luizjana. Nie cieszył się on jednak zbytnią popularnością i upadł, a Copeland założył kolejny, tym razem Popeyes Mighty Good Chicken. Nazwy restauracji zmieniały się jeszcze kilka razy, by ostatecznie pozostać pod logiem Popeyes Louisiana Kitchen.

Niestety, po kilkudziesięciu latach działalności właściciel sieci popadł w poważne długi, między innymi przez swój wystawny styl życia. Jednak główną ich przyczyną był zakup innej sieci gastronomicznej — Church's Chicken. Dlatego wierzyciele złożyli wówczas wniosek o przymusową upadłość i założyli firmę America's Favorite Chicken Company, która przejęła sieć Popeyes.

Alvin Copeland mimo bankructwa zachował prawa do części przepisów i produktów. Był też właścicielem innych sieci restauracji, kilku klubów i hoteli. Zmarł na raka w 2008 roku.

Tagi: USA fast food