BiznesINFO.pl
Empik podwyższa ceny po śmierci Krzysztofa Krawczyka. Fani oburzeni.

Wikimedia, Januarybratek, CC BY-SA 4.0

Krzysztof Krawczyk umarł w poniedziałek. We wtorek Empik podwyższył cenę jego płyty o 100 zł

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Empik tuż po śmierci Krzysztofa Krawczyka podniósł cenę jego płyty o 100 zł. Klienci są oburzeni postępowaniem popularnej sieciówki, natomiast Empik tłumaczy się "zewnętrznym dostawcą".

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polegało zamieszanie z ceną płyty Krzysztofa Krawczyka

  • W jaki sposób tłumaczył się Empik

  • Jakie jeszcze produkty związane z Krzysztofem Krawczykiem cieszą się popularnością

Empik podnosi cenę płyty

Nie od dziś wiadomo, że największym motorem napędowym do sprzedaży płyt artysty jest jego śmierć. Potwierdza to śmierć Michaela Jacksona, Chestera Benningtona (wokalisty Linkin Park), czy Georga Michaela związanego przez lata z zespołem Wham!. Śmierć polskich artystów, choć są oni nieporównywalnie mniej popularni od światowych, również wpływa na sprzedaż ich dzieł. Nie inaczej jest w przypadku Krzysztofa Krawczyka.

Pracownicy sklepów muzycznych przyznają, że po śmierci wokalisty w górę skoczyła sprzedaż jego albumów. Podobne zjawisko zaobserwowano w przypadku jego autobiografii stworzonej przy współpracy z Andrzejem Kosmalą pt.: "Życie jak wino".

Okazuje się, że wraz ze wzrostem sprzedaży płyt, podskoczyła także cena ostatniego albumu Krzysztofa Krawczyka - "Horyzont". Portal money.pl informuje, że cena płyty 6 kwietnia wynosiła 169 zł. To 100 zł więcej niż kilka dni temu.

Portal prześledził historię zmian cen na stronie Ceneo i skontaktował się nie tylko z biurem prasowym Empik, ale również z oficjalną stroną na Facebooku. Ta druga odpisała, że rozbieżność cen jest normalną sprawą i produkt ten dostępny jest w wybranych salonach za cenę 89,99 zł.

Co ciekawe, wraz z odpowiedzią strony Empik zniknęła możliwość zakupu płyty poprzez stronę internetową oraz niewidoczna była wysoka cena albumu. Biuro prasowe Empik w odpowiedzi na zapytanie stwierdziło, że cenę kształtuje zewnętrzny dostawca.[EMBED-11]

Empik kontra dostawca zewnętrzny

Empik tłumaczy, że dopóki produkt sprzedawany jest w ramach sprzedaży własnej to jest pierwsza cena, którą widzą klienci. Gdy Empik.com wyprzeda swój arsenał, wówczas cena pochodzi od zewnętrznego dostawcy.

Empik tłumaczy, że taka sytuacja miała miejsce w przypadku płyty Krzysztofa Krawczyka. Wyprzedany został nakład od Empik, a pozostał od dostawcy z zewnątrz. A co na to hurtownia muzyczna?

Bismusic - podmiot odpowiedzialny za sprzedaż płyty na Empik Markeplace nie zgodził się na publikację komentarza udzielonego portalowi money.pl.

Twórczość Krzysztofa Krawczyka lepiej sprzedawała się także w okresie wyemitowania przez TVP dokumentu poświęconego artyście. Obecnie na aukcjach internetowych popularnością cieszą się białe

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 31.12.2020. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w calym kraju obowiazuje zakaz przemieszczania sie. Wyjatkiem sa m.in. niezbedne czynnosci sluzbowe oraz inne wskazane w rozporzadzeniu. Za nieuzasadnione wyjscie z domu grozi m.in. mandat. W przypadku doniesienia do sanepidu, ten - za zlamanie obostrzen epidemicznych - moze nalozyc kare administracyjna w wysokosci do 30 tys. zl. N/z patroli policji na placu Bankowym.

Polska i Świat

Policja dzisiaj ruszyła na łowy. Mandat 3 tys. zł grozi bardzo wielu kierowcom

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie

Czytaj więcej >

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa

Polska i Świat

Nowelizacja Kodeksu karnego. Bezwzględne kary dla pijanych kierowców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >