BiznesINFO.pl
Krzysztof Krawczyk nie żyje

TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk wspominany również w świecie biznesu. Wiele wpisów w mediach społecznościowych

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek 5 kwietnia. Artysta, którego utwory łączą pokolenia, odszedł w wieku 74 lat. Wspominają go nie tylko politycy i muzycy, lecz także świat biznesu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto poinformował o śmieci piosenkarza

  • Z jakich utworów zasłynął Krzysztof Krawczyk

  • Kto wspomina artystę na Twitterze

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk odszedł w poniedziałek ok. godziny 15:00. Informację o śmierci muzyka przekazał jego menadżer Andrzej Kosmala. Później informację potwierdziła również żona piosenkarza Ewa Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk od kilku tygodni chorował na COVID-19, jednak małżonka artysty zapewnia, że zakażenie nie było powodem śmierci. Piosenkarz opuścił szpital w sobotę 3 kwietnia.

„Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!”, czytamy we wpisie muzyka.

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. W latach 1963-1973 był wokalistą zespołu Trubadurzy. Później rozpoczął karierę solową. Muzyk o charakterystycznym, barytonowym głosie ma na koncie wiele przebojów. Zasłynął z takich hitów jak m.in. „Chciałem być”, „To co dał nam świat”, „Bo jesteś ty” czy „Trudno tak”.

Krzysztof Krawczyk wspominany przez świat muzyki, polityki i biznesu

Krzysztof Krawczyk to wybitny muzyk, którego ponadczasowe piosenki łączą pokolenia. Kto z nas choć raz nie nucił „Parostatkiem w piękny rejs” czy „Mój przyjacielu”? Jego wyjątkowa osobowość przyciągnęła tłumy studentów m.in. na Juwenalia w 2018 r., które rozpoczął od słów: „Dziadek przyjechał”.

O swoich fanach mówił, że są jego przyjaciółmi. Teraz to oni wspominają artystę i zamieszczają na portalach społecznościowych jego zdjęcia, fragmenty tekstów i przede wszystkim piosenki, które będą wiecznie żywe.

Wczoraj na antenie TVN24 zmarłego muzyka wspominali m.in. muzycy Andrzej Smolik, Stanisław Trzciński i członek zespołu Trubadurzy Marian Lichtman. Na Twitterze pojawiły się także wpisy polityków i przedstawicieli świata biznesu. "Krzysiu niech ci tam będzie lepiej, niż tutaj", czytamy we wpisie na Facebooku Maryli Rodowicz.

Wzruszający post z fragmentem utworu „Rysunek na szkle” autorstwa Krzysztofa Krawczyka zamieścił ekonomista i były premier Marek Belka.

Na muzyczne wspomnienie wybitnego muzyka zdecydował się także ekspert podatkowy w Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski.

Z kolei prawnik Przemysław Grabowski zwrócił uwagę, że w swój „ostatni rejs” odpłynął w ostatnich dniach nie tylko Krzysztof Krawczyk, lecz także Zygmunt Malanowicz, polski reżyser i aktor, który zasłynął z roli w filmie „Nóż w wodzie” Andrzeja Wajdy.

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Prezes oraz pracownicy banku podejrzani o kradzież 55 mln zł

Czytaj więcej >
NFZ pod lupą

Polska i Świat

Afera wokół MamyGinekolog. Nfz żąda wyjaśnień od szpitala

Czytaj więcej >

Polska i Świat

PKP Intercity wycofuje się z podwyżki cen biletów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Polska i Świat

Wydatki Polaków na alkohol. Pod względem kwoty jesteśmy w europejskiej czołówce

Czytaj więcej >
Pixabay/beauty_of_nature

Polska i Świat

Eksperci o wieku emerytalnym. Według danych co siódmy emeryt pracuje

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rynek nieruchomości czeka rewolucja. Nowy przepis może wywindować w górę ceny mieszkań

Czytaj więcej >