Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Sprawdzają cztery rzeczy
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.06.2024 15:08

Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Sprawdzają cztery rzeczy

mężczyzna, drzwi
Fot. East News/Zofia i Marek Bazak

Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Pracownicy Poczty Polskiej mogą złożyć nam wizytę, by sprawdzić, czy dopełniamy obowiązku związanego z opłacaniem abonamentu RTV. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, zapłacimy wysoką karę finansową.

Poczta Polska przeprowadza masowe kontrole Polaków

Pracownicy Poczty Polskiej przeprowadzają kontrole w domach Polaków, które są związane z opłacaniem abonamentu RTV. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Poczty, takie kontrole nie są przeprowadzane przez listonoszy, tylko przez pracowników z Centrum Obsługi finansowej. Co ważne, podczas takiej wizyty kontroler ma obowiązek okazania się odpowiednim upoważnieniem. Powinien również pokazać swój dowód osobisty.

Zobacz także: Dodatkowe pieniądze dla wszystkich nauczycieli. Dostaną nawet 2400 zł

Padła główna wygrana w Mini Lotto. Szczęśliwiec zgarnie fortunę

Wiadomo, co sprawdzają kontrolerzy

Pracownicy Poczty Polskiej podczas wizyty będą sprawdzali cztery, kluczowe kwestie: posiadanie odbiorników radiowych lub telewizyjnych; zdolność odbiorników do odbioru programów, kwestia rejestracji odbiorników.

Należy pamiętać, że po zakupie nowego urządzenia, mamy 14 dni na to, by je zarejestrować. Warto wspomnieć, że wpuszczenie kontrolera do domu nie jest obowiązkiem mieszkańców. 

Tyle wynosi aktualnie abonament RTV

Jeżeli chodzi o aktualne stawki abonamentu RTV, to za samo radio należy zapłacić 8,70 zł miesięcznie, a telewizor lub telewizor i radio to koszt rzędu 27,30 zł miesięcznie. Jeżeli podczas kontroli wyjdzie na jaw, że odbiorniki są niezarejestrowane, to czeka nas kara finansowa.

Grzywna jest równa trzydziestokrotności aktualnej miesięcznej stawki za abonament RTV, więc obecnie zapłacimy 261 złotych, jeżeli posiadamy niezarejestrowane radio lub 819 złotych w przypadku telewizora lub radia i telewizora.