Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Klienci znanego banku muszą sięgnąć do portfeli. Będą zmiany w cenniku
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 22.04.2023 17:58

Klienci znanego banku muszą sięgnąć do portfeli. Będą zmiany w cenniku

Wypłata pieniędzy z bankomatu
BiznesINFO

Podwyżki cen usług stały się częstym widokiem na rynku w ostatnim czasie. Do tego grona dołączył Santander Bank Polska, który poinformował swoich klientów, że cennik ulegnie zmianie.

Zmiany w cenniku Santandera

Klienci Santander Banku Polska już otrzymali komunikat dotyczący zmian w ofercie, które wejdą w życie od 1 lipca br. Instytucja przesłała im je w postaci powiadomień w aplikacji bądź w wiadomości e-mail.

Zmiany w ofercie nie obejmują wyłącznie cennika. Według doniesień Interii, Konto Jakie Chcę zmieni nazwę na Konto Santander i będzie darmowe tak jak do tej pory.

Skarbówka zwraca setki tysięcy złotych. Rekordowe kwoty

Zmiany w opłatach za konto Santander

Bank zawarł jednak haczyk w darmowym koncie. Dotychczas była to jedna transakcja kartą na miesiąc oraz wpłynięcie 500 zł na konto. Po zmianach będzie to zapłacenie kartą lub BLIK-iem na kwotę 300 zł.

Opłaty obowiązujące w przypadku niespełnienia tego warunku wzrosną o złotówkę. Jak wynika z informacji portalu Interia, po zmianach opłata za konto wyniesie 6 zł, a za kartę 9 zł.

Wejście rachunku Standard, droższy Select

W górę pójdą również opłaty za konto Select. Jeżeli nie zostaną spełnione warunki prowadzenia konta za darmo (tj. wpłata 10 tys. zł lub kapitał minimum 150 tys. zł), to trzeba będzie za nie zapłacić 45 zł (obecnie jest to 30 zł).

Dojdzie również do fuzji kilku rachunków w jedną ofertę - Standard. Z informacji Interii wynika, że zmianą będą objęte m.in. konta Wydajesz & Zarabiasz czy Konto24.pl. Wypłata gotówki z bankomatów będzie jednak kosztowała 10 zł.

Tagi: bank Ceny