Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Skarbówka zwraca setki tysięcy złotych. Rekordowe kwoty
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 20.04.2023 22:07

Skarbówka zwraca setki tysięcy złotych. Rekordowe kwoty

pieniądze
BiznesInfo

Na rozliczenie podatku zostało tylko kilkadziesiąt dni. Wiadomo już jednak, że będzie to rekordowy rok pod względem kwot zwróconych podatnikom przez fiskusa.

Rekordowe zwroty podatku

W tym roku terminem na złożenie deklaracji podatkowych jest 2 maja. Oznacza to, że na wysłanie swojego formularza fiskusowi został już tylko nieco ponad tydzień.

Jak jednak informuje portal mamnewsa.pl, kwoty zwrotów w tym roku są naprawdę spore. W samym tylko województwie małopolskim do tej pory fiskus zwrócił ponad 1,5 mld zł podatnikom.

Zwrot przekraczający sto tysięcy

Największy zwrot w Małopolsce otrzymał mieszkaniec Krakowa. Przekroczył on kwotę 100 tys. zł - konkretnie mowa o zwrocie w wysokości 102 715 zł.

Jest to jednak szczyt opublikowanej przez portal mamnewsa.pl listy największych zwrotów w Małopolsce. Na pozostałych miejscach podium znaleźli się mieszkańcy Wieliczki - zwrot 82,5 tys. zł - oraz Suchej Beskidzkiej z kwotą 72,5 tys zł.

Będą problemy z odbiorem telewizji TVP, TVN, Polsat i TV Trwam

Pół miliona deklaracji

Z czego wynikają tak wysokie kwoty zwrotów? Cytowana przez mamnewsa.pl Izba Administracji Skarbowej podała, że “winne” tak wysokim zwrotom są zmiany przepisów, m.in. poprzez podwyższenie kwoty wolnej pod podatku.

Z kolei ze słów dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Bożeny Drabik cytowanych przez portal mamnewsa.pl wynika, że do 14 kwietnia mieszkańcy województwa małopolskiego złożyli ponad pół miliona deklaracji. Ich liczba do końca okresu składania deklaracji ma jeszcze wzrosnąć.

Tagi: Podatki Fiskus