Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Będą problemy z odbiorem telewizji TVP, TVN, Polsat i TV Trwam
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 20.04.2023 19:05

Będą problemy z odbiorem telewizji TVP, TVN, Polsat i TV Trwam

pilot, TV
Domena publiczna

Zgodnie z raportem opublikowanym na stronie wirtualnemedia.pl, mieszkańcy niektórych części Polski, którzy korzystają z naziemnej telewizji cyfrowej, będą musieli się przygotować na przerwy w odbiorze, które będą miały miejsce do końca maja.

Problemy z odbiorem popularnych kanałów TV

Prace serwisowe wpłyną na prawidłową emisję kanałów - TVP, Polsat, TVN i TV Trwam.

Odbędą się one w miastach takich jak: Kielce, Lublin, Bydgoszcz, Wałbrzych, Wrocław, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Skierniewice.

„Rutynowe działania”

 - To normalne, rutynowe działania i nie odbiegają od prac i przerw prowadzonych w ubiegłych latach. Oczywiście staramy się je realizować tak, aby były jak najmniej odczuwalne dla widzów - informuje Agnieszka Sobucka, rzecznik prasowy Emitela.

Dodała, że podczas przerw firma robi między innymi przegląd nadajników i systemów antenowych. Na ten czas urządzenia wyłącza, z uwagi na bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i urządzeń.

Zmiana standardów

Serwis superbiz podaje, że prawdziwym wyzwaniem dla Emitela była ubiegłoroczna zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC, która objęła MUX-1, MUX-2 i MUX-4. 

„W realizację projektu zaangażowano było blisko 300 ekspertów firmy. Do końca roku standard musi zmienić także MUX-3 z głównymi antenami Telewizji Polskiej” – informuje serwis. 

Tagi: technologia