BiznesINFO.pl
Od dziś kary za brak biletu parkingowego poszły w górę aż pięciokrotnie

EastNews/Zofia i Marek Bazak

Lepiej przeczytaj zanim zaparkujesz. Od teraz kary będą aż 5 razy wyższe

7 Września 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Od dzisiaj wchodzi w życie przyjęta w lipcu przez Radę Warszawy uchwała zgodnie z którą kara za brak biletu parkingowego w stolicy wzrośnie pięciokrotnie z 50 do 250 zł. Uchylających się od opłaty kierowców ma wykryć innowacyjny Nissan Leaf.

Radykalny wzrost kary za parkowanie

Przypomnijmy, że Rada Miasta st. Warszawy podniosła w lipcu karę za brak biletu parkingowego w strefie płatnego parkowania aż pięciokrotnie - z dotychczasowych 50 do 250 zł. Osoby, które dokonają wpłaty w ciągu tygodnia zapłacą 170 zł.

Zwolennicy radykalnego podniesienia kary podkreślali, że ma ona położyć kres sytuacji, iż wielu kierowców uznawało, że warto zaryzykować i nie uiszczać opłaty, a w przypadku kontroli zapłacić 50 zł, co dla większości zmotoryzowanych nie jest szczególnie bolesną kwotą. Warszawscy radni zwracali uwagę, że zdecydowanie wyższe kary płacą pasażerowie komunikacji miejskiej, w sytuacji gdy zostaną złapani za jazdę “na gapę”. Tu kara wynosi aż 266 zł (186,2 zł w przypadku uiszczenia opłaty w ciągu tygodnia). Przyjęta w lipcu uchwała wchodzi w życie w poniedziałek 7 września. 

Również od poniedziałku zostanie powiększona strefa płatnego parkowania niestrzeżonego (SPPN). Obejmie ona znaczny obszar Pragi-Północ (Starą i Nową Pragę ograniczoną ul. Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, linią kolejową, ul. Radzymińską i Folwarczną), a także Wolę między ul. Okopową i Towarową a al. Prymasa Tysiąclecia (wraz z ul. Grabowską). 

System e-kontroli jak informuje Interia.pl wzmocni elektryczny Nissan Leaf, uzbrojony w kamery i czujniki do kontrolowania opłat parkingowych, a także specjalny czytnik RFID, dzięki któremu automatycznie rozpozna etykietę naklejoną na Kartę Honorową, Kartę Powstańca i Kartę N+, uprawniające do bezpłatnego postoju w SPPN.Samochód dołączy do dwóch bliźniaczych aut użytkowanych od początku roku.

Tagi:

KaraWarszawaparking

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >