Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Już nie tylko osiedle, powstaje całe miasto tylko dla katolików. Chętnych mnóstwo
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 11.07.2021 02:00

Już nie tylko osiedle, powstaje całe miasto tylko dla katolików. Chętnych mnóstwo

Biznes Info
Biznes Info

Ave Maria to aglomeracja przeznaczona dla katolików, którą obecnie zamieszkuje 10 tys. osób. Budowniczym Ave Maria jest założyciel sieci Domino’s Pizza, multimilioner Tom Monaghan.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym charakteryzuje się osiedle Ave Maria

  • Ile pieniędzy pochłonęła budowa miasta

Ave Maria tylko dla katolików

Założyciel znanej sieci Domino’s Pizza od wielu lat zaangażowany jest we wspieranie organizacji katolickich. Ave Maria to ma być miasto przeznaczone dla katolików z katolickim uniwersytetem.

Na razie sama aglomeracja zamieszkana jest przez 10 tys. osób, a na uczelni studiuje 1 tys. osób. Niedawno uniwersytet z Ave Maria został uznany za jeden z najlepszych na Florydzie przez dziennik USA Today - przypomina portal money.pl.

Na inwestycję w katolickie miasto przeznaczono dotychczas 250 mln zł. Ave Maria w przeciągu ostatnich lat przyciągnęła mieszkańców całych Stanów Zjednoczonych. W mieście istnieje już wiele przychodni lekarskich, restauracji i innych atrakcji.

Ave Maria przyciąga tłumy

Punktem centralnym miasta jest kościół, którego fasadę zdobi scena Zwiastowania Pańskiego. Wówczas Michał Archanioł zwrócił się do Maryi słowami "Ave Maria".

Kościół może pomieścić 1,1 tys. wiernych - pisze money.pl. Po prawej stronie kościoła umiejscowiono centrum Ave Maria, a po lewej kampus uniwersytecki.

Choć w Polsce nie ma katolickich miast, budowane są takie osiedla mieszkaniowe. Najnowsza inwestycja powstaje w podwarszawskich Łomiankach. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć nawet na wspólne miejsce do pieczenia chleba.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]