Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Religia

Religia

Ksiądz
14.02.2024 21:21 Co z Funduszem Kościelnym? Biskupi w końcu zabrali głos

Zapowiedzi dotyczące zmian w Funduszu Kościelnym dotarły do polskich biskupów. Tydzień po starcie prac rządowego zespołu ds. Zmian w Funduszu Kościelnym, stanowisko nt. zapowiadanych zmian przedstawił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur Miziński.

Dzwony kościelne
07.01.2024 22:23 Nie spodobały się jej kościelne dzwony. Wystosowała kontrowersyjny wniosek

Do Sejmu wpłynęła petycja pewnej Polki, która żąda prawnego ograniczenia bicia dzwonów kościelnych do kilku dni w roku. W uzasadnieniu wskazuje m.in. potrzebę wypoczynku, w którym dzwony przeszkadzają. Co zrobią posłowie?

koleda-krzyz-choinka-pieniadze-koperta
30.11.2023 11:15 Ksiądz krótko wyjaśnił, ile dać w kopercie na kolędzie. “Sprawa jest banalnie prosta”

Kolęda stanowi określenie wizyty duszpasterskiej proboszcza bądź reprezentującej go osoby w domach parafian. Odbywa się w wielu Kościołach chrześcijańskich, a w Kościele katolickim określono ją w prawie kanonicznym. W niektórych parafiach rozpoczęły się już coroczne odwiedziny duszpasterskie i niezmiennie jednym z pytań, które pojawiają się w tym czasie, jest: ile dać księdzu do koperty? Katolicki duchowny Adrian Chojnicki postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

procesja
13.10.2023 08:27 Fatalne dane dotyczące Kościoła. Wiernych ubywa w zatrważającym tempie

Dane Narodowego Spisu Powszechnego nie pozostawiają złudzeń, coraz więcej osób odchodzi od Kościoła. W Polsce można spotkać również wyznawców Latającego Potwora Spaghetti.

ksiądz
13.09.2023 12:36 Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb. Jest decyzja prokuratury

Podczas ceremonii pogrzebowej w Gdańsku doszło do przykrej sytuacji. Nabożeństwo odprawiał pijany ksiądz. Rodzina zmarłego zgłosiła sprawę do prokuratury. Jest finał sprawy.

Ksiądz
29.08.2023 20:56 Skandal na parafii. Proboszcz wyprowadził z konta ponad milion złotych. Wiadomo, co mu grozi

Proboszczowi z parafii na Dolnym Śląsku grozi do 10 lat pozbawienia wolności po tym jak przywłaszczył ponad milion złotych.

Biznes Info
11.07.2021 02:00 Już nie tylko osiedle, powstaje całe miasto tylko dla katolików. Chętnych mnóstwo

Ave Maria to aglomeracja przeznaczona dla katolików, którą obecnie zamieszkuje 10 tys. osób. Budowniczym Ave Maria jest założyciel sieci Domino’s Pizza, multimilioner Tom Monaghan.Z tego artykułu dowiesz się:Czym charakteryzuje się osiedle Ave MariaIle pieniędzy pochłonęła budowa miasta

Kosztowne katechezy w Polsce
10.06.2021 02:00 Katechezy kosztują budżet miliardy złotych

Temat religii w szkole budzi emocje od samego początku jej przywrócenia, czyli od przeszło 30 lat. Tymczasem z wyliczeń przedstawionych przez przedstawicieli resortu edukacji wynika, że katechezy kosztują budżet państwa ponad 1 mld zł. Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy religia wróciła do szkółJaki jest koszt tych lekcji dla budżetu państwaCzy religia będzie na maturze