Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jutro lepiej przejedź się Pendolino. Dostaniesz papieską kremówkę, wcale nie żartujemy
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 01.04.2023 16:06

Jutro lepiej przejedź się Pendolino. Dostaniesz papieską kremówkę, wcale nie żartujemy

Pendolino w Gdańsku
Domena publiczna

Można pomyśleć, że jest to kolejny primaaprilisowy żart, i to - nomen omen - niesmaczny. Jednakże to prawda: 2 kwietnia PKP Intercity zamierza serwować kremówki na pokładzie Pendolino.

Kremówki w pociągach na rocznicę śmierci papieża

Powodu, dla którego spółka postanowiła wprowadzić taką zmianę, można się łatwo domyślić. Jest nim 18 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.

Informację jako pierwszy podał w sobotę portal Rynek Kolejowy. Początkowo wiele osób uznało, że jest to jakiś żart, i to pomimo zaznaczenia przez RK, że nie jest to kawał.

Pismo do konduktorów: przypinki i komunikaty

Ciekawiej zaczęło się robić około godzinę po publikacji artykułu Rynku Kolejowego. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia tabletów konduktorskich z pismem z Biura Obsługi Klienta skierowanym do drużyn konduktorskich, datowanym na piątek 31 marca.

Z treści dokumentu wynika, że kremówki faktycznie mają być wydawane na pokładach pociągów kategorii Express Intercity Premium - te bowiem są obsługiwane przez Pendolino. Dodatkowo, pracownicy na tychże pociągach mają być wyposażeni w żółto-białe przypominki, a na niektórych odcinkach ma zostać wygłoszony dodatkowy komunikat.

Rzecznik potwierdza: upamiętniamy Jana Pawła II

Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane przez rzecznika PKP Intercity, Cezarego Nowaka. W rozmowie z portalem Interia.pl nie tylko potwierdził on serwowanie kremówek, ale również wyświetlanie na ekranach specjalnych animacji związanych z Janem Pawłem II.

Spółka potwierdziła również Interii, że pracownicy obsługujący EIP mają posiadać przypinki. Całość jest elementem projektu realizowanego przez Fundację Grupy PKP oraz samą Grupę PKP i ma na celu upamiętnienie Papieża Polaka.