Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Jan Paweł Ii

Jan Paweł Ii

Galeria handlowa
07.06.2023 14:43 Papieska promocja w znanej sieci. Nie wszyscy są zadowoleni

Postać Jana Pawła II wciąż rozpala gorące dyskusje w polskiej przestrzeni publicznej. Po kremówkach w pendolino przyszła kolej na handel - i nie wszystkim się to spodobało.

Pendolino w Gdańsku
01.04.2023 16:06 Jutro lepiej przejedź się Pendolino. Dostaniesz papieską kremówkę, wcale nie żartujemy

Można pomyśleć, że jest to kolejny primaaprilisowy żart, i to - nomen omen - niesmaczny. Jednakże to prawda: 2 kwietnia PKP Intercity zamierza serwować kremówki na pokładzie Pendolino.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:15 Donald Trump wypowiedział się na temat Jana Pawła II

W liście opublikowanym przez Biały Dom możemy przeczytać między innymi, że 40. pielgrzymka głowy Kościoła Katolickiego do Polski zmieniła bieg historii. Pamiętając o długotrwałej walce Polaków z komunizmem podkreślamy, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa oraz orędownika ludzkiej godności i wolności religijnej - cytuje list Donalda Trumpa portal gazeta.pl.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Bracia Sekielscy rozpędzeni, teraz będą "sprawdzać" Jana Pawła II

Bracia Sekielscy zarzekają się, że film nie będzie miał na celu zniszczenia wizerunku Jana Pawła II. Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy - mówił Tomasz Sekielski, a słowa te cytuje dziennik.pl. Według reżysera sprawa dotyczyć będzie działań Watykanu w tej kwestii, ale także np. kardynała Dziwisza jak i innych decyzyjnych postaci, które towarzyszyły Karolu Wojtyle podczas pełnienia pontyfikatu w Watykanie. Sekielscy chcą sprawdzić ile informacji faktycznie docierało do Jana Pawła II i jakie podejmował on kroki.

Teksty Jana Pawła II w podręcznikach do przedsiębiorczości?
29.05.2021 02:00 Teksty Jana Pawła II w podręcznikach do przedsiębiorczości? Jest zapowiedź ministra

Teksty Jana Pawła II w podręcznikach do przedsiębiorczości? To możliwe. Wszystko w ramach konserwatywnej rewolucji w szkołach, której szczegóły zdradził w Telewizji Trwam minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.Z tego artykułu dowiesz się:Teksty Jana Pawła II mają znaleźć się w podręcznikach do przedsiębiorczościJak tłumaczy to minister edukacji i naukiJakiego przedmiotu lekcji będzie wkrótce więcej

Jaki majątek ma kardynał Dziwisz?
14.01.2021 01:00 Majątek kardynała Stanisława Dziwisza. Coraz więcej tajemnic wokół duchownego

Z tego artykułu dowiesz się:Stanisław Dziwisz przez lata był jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła IIDlaczego w ostatnich tygodniach atmosfera wokół duchownego się zagęściłaCo wiemy o majątku kard. Dziwisza

Monety z Janem Pawłem II od dziś w obiegu
14.05.2020 02:00 NBP emituje monety z Janem Pawłem II. Znamy ich cenę i ilość, ludzie już ustawiają się w kolejkach

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. W związku z tą rocznicą Narodowy Bank Polski wprowadził w czwartek do obiegu trzy monety kolekcjonerskie: złotą w kształcie klipy o nominale 500 zł oraz dwie monety srebrne o nominale 10 zł.NBP informuje, że na awersie złotej monety umieszczono fragment obrazu Jerzego Kossaka Cud nad Wisłą, natomiast na rewersie monety został przedstawiony Święty Jan Paweł II modlący się przy chrzcielnicy w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.Z kolei na awersie srebrnej monety (z wysokim reliefem) widnieje fasada Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach oraz zegar słoneczny znajdujący się na ścianie wadowickiego kościoła z napisem „CZAS UCIEKA WIECZNOŚĆ CZEKA”. Na rewersie monety został przedstawiony Święty Jan Paweł II z pastorałem.Bank Centralny informuje, że złota moneta o nominale 500 zł wyemitowana zostanie w nakładzie do 966 sztuk, a jej cena wynosi 18 500 zł brutto. Natomiast moneta srebrna (z wysokim reliefem) o nominale 10 zł wyemitowana zostanie w nakładzie do 12 000 sztuk, natomiast moneta srebrna z drukiem UV w nakładzie do 16 000 sztuk. Ceny monet srebrnych będą wynosić odpowiednio 200 zł i 140 zł brutto.Monety z Janem Pawłem II będzie można kupić w oddziałach okręgowych NBP oraz w sklepie internetowym Kolekcjoner.Jak informuje Gazeta.pl – powołując się na fotografię Przemysława Barankiewicza z portalu zByka.pl – pod siedzibą NBP już ustawiła się duża kolejka osób chętnych do zakupu monet.