Monety z Janem Pawłem II od dziś w obiegu
Narodowy Bank Polski
Autor Radosław Święcki - 14 Maja 2020

NBP emituje monety z Janem Pawłem II. Znamy ich cenę i ilość, ludzie już ustawiają się w kolejkach

Gdyby żył, za kilka dni skończyłby 100 lat. Narodowy Bank Polski chcąc upamiętnić rocznicę urodzin Jana Pawła II wprowadza dziś do obiegu trzy monety kolekcjonerskie: złotą w kształcie klipy o nominale 500 zł oraz dwie monety srebrne o nominale 10 zł.

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. W związku z tą rocznicą Narodowy Bank Polski wprowadził w czwartek do obiegu trzy monety kolekcjonerskie: złotą w kształcie klipy o nominale 500 zł oraz dwie monety srebrne o nominale 10 zł.

NBP informuje, że na awersie złotej monety umieszczono fragment obrazu Jerzego Kossaka Cud nad Wisłą, natomiast na rewersie monety został przedstawiony Święty Jan Paweł II modlący się przy chrzcielnicy w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

Ile zarabia pierwsza dama Agata Duda? Odpowiedź nie pozostawi nikogo obojętnymIle zarabia pierwsza dama Agata Duda? Odpowiedź nie pozostawi nikogo obojętnymCzytaj dalej

Z kolei na awersie srebrnej monety (z wysokim reliefem) widnieje fasada Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach oraz zegar słoneczny znajdujący się na ścianie wadowickiego kościoła z napisem „CZAS UCIEKA WIECZNOŚĆ CZEKA”. Na rewersie monety został przedstawiony Święty Jan Paweł II z pastorałem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Bank Centralny informuje, że złota moneta o nominale 500 zł wyemitowana zostanie w nakładzie do 966 sztuk, a jej cena wynosi 18 500 zł brutto. Natomiast moneta srebrna (z wysokim reliefem) o nominale 10 zł wyemitowana zostanie w nakładzie do 12 000 sztuk, natomiast moneta srebrna z drukiem UV w nakładzie do 16 000 sztuk. Ceny monet srebrnych będą wynosić odpowiednio 200 zł i 140 zł brutto.

Do sądu wpłynął zaskakujący pozew przeciw Skarbowi Państwa. To jednak może być dopiero początekDo sądu wpłynął zaskakujący pozew przeciw Skarbowi Państwa. To jednak może być dopiero początekCzytaj dalej

Monety z Janem Pawłem II będzie można kupić w oddziałach okręgowych NBP oraz w sklepie internetowym Kolekcjoner.

NBP

Jak informuje Gazeta.pl – powołując się na fotografię Przemysława Barankiewicza z portalu zByka.pl – pod siedzibą NBP już ustawiła się duża kolejka osób chętnych do zakupu monet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News