Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Teksty Jana Pawła II w podręcznikach do przedsiębiorczości? Jest zapowiedź ministra
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 09:20

Teksty Jana Pawła II w podręcznikach do przedsiębiorczości? Jest zapowiedź ministra

Teksty Jana Pawła II w podręcznikach do przedsiębiorczości?
EastNews/Marek Bazak

Teksty Jana Pawła II w podręcznikach do przedsiębiorczości? To możliwe. Wszystko w ramach konserwatywnej rewolucji w szkołach, której szczegóły zdradził w Telewizji Trwam minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Teksty Jana Pawła II mają znaleźć się w podręcznikach do przedsiębiorczości

  • Jak tłumaczy to minister edukacji i nauki

  • Jakiego przedmiotu lekcji będzie wkrótce więcej

Teksty Jana Pawła II w podręcznikach do przedsiębiorczości?

Szykuje się konserwatywna rewolucja w szkołach, której autorem a zarazem “twarzą” będzie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, uchodzący za jednego z najbardziej konserwatywnych polityków Zjednoczonej Prawicy.

Szef resortu edukacji i nauki zdradził szczegóły tejże rewolucji w czwartkowym wywiadzie dla Telewizji Trwam. Czarnek poinformował m.in. o zakończeniu prac nad poszerzeniem kanonu lektur szkolnych.

Co obowiązkowo będą musiały przeczytać dzieci i młodzież? Obok, jak stwierdził minister “znakomitych” pozycji literatury polskiej, będą to m.in. opracowania Instytutu Pamięci Narodowej, ale też komiksy, które jak podkreślił Czarnek “pięknie pokazują w pozytywny sposób historię Polski”.

Minister zapowiedział również wprowadzenie “w sposób umiejętny” do podręczników twórczości Jana Pawła II. Dotyczyć to ma również podręczników do przedsiębiorczości. 

Dlaczego teksty zmarłego w 2005 roku papieża miałyby się znaleźć akurat w podręcznikach do przedsiębiorczości?

Za pontyfikatu papieża powstały encykliki społeczne, które pokazują sprawiedliwe podejście do rynku, pracy, czasu pracy. Ta wiedza powinna być obecna w podręcznikach do przedsiębiorczości – wyjaśniał Czarnek, cytowany przez Radio Zet.

Zapowiedź ta wywołała sporo komentarzy na portalach społecznościowych. Kąśliwie odniósł się do niej na Twitterze politolog, a w przeszłości eurodeputowany PiS prof. Marek Migalski. 

- Akurat w tym min. Czarnek  ma absolutną rację. Wszak Kościół, także pod przywództwem naszego wielkiego rodaka i świętego, bardzo dobrze sobie radził w sprawach biznesowych i wiele firm mogłoby się od niego uczyć jak lobbować na swoją korzyść oraz pozyskiwać nowych klientów - napisał były europoseł. 

We wspomnianym wywiadzie dla telewizji o. Rydzyka minister edukacji i nauki jak podaje Radio Zet mówił również m.in. o planach przywrócenia na większą skalę filozofii, jak również obowiązkowej etyki. Czarnek zdradził, że gotowe są już projekty podręczników do tych przedmiotów. 

Zmiany mają objąć również podręczniki do historii, co jak podkreślił minister zajmie nieco więcej czasu. Przypomnijmy, że zwiększenie liczby lekcji historii to jeden z elementów ogłoszonego przed dwoma tygodniami tzw. Polskiego Ładu, czyli programu społeczno-gospodarczego Zjednoczonej Prawicy na czas po pandemii. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]