Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Bracia Sekielscy rozpędzeni, teraz będą "sprawdzać" Jana Pawła II
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:12

Bracia Sekielscy rozpędzeni, teraz będą "sprawdzać" Jana Pawła II

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Bracia Sekielscy zarzekają się, że film nie będzie miał na celu zniszczenia wizerunku Jana Pawła II. Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy - mówił Tomasz Sekielski, a słowa te cytuje dziennik.pl. Według reżysera sprawa dotyczyć będzie działań Watykanu w tej kwestii, ale także np. kardynała Dziwisza jak i innych decyzyjnych postaci, które towarzyszyły Karolu Wojtyle podczas pełnienia pontyfikatu w Watykanie. Sekielscy chcą sprawdzić ile informacji faktycznie docierało do Jana Pawła II i jakie podejmował on kroki. 

Premiera filmu w 2020 r. 

Bracia Sekielscy planują zrealizować film w ciągu roku, tak jak wcześniejszy i obecny, z datków społeczności internetowej. Na "Tylko nie mów nikomu" udało się im zebrać około pół miliona zł. W przypadku filmu o SKOK-ach kwota ta wzrosła prawie dwukrotnie. 

Film o polityce Jana Pawła II wobec pedofilii wenwątrz Kościoła ma być realizowany w kilku lokalizacjach. Między innymi w Watykanie, Meksyku, USA i na Dominikanie.