Tomasz Sekielski, kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu"
youtube/SEKIELSKI
Autor Kasper Starużyk - 19 Lipca 2019

Bracia Sekielscy rozpędzeni, teraz będą "sprawdzać" Jana Pawła II

Film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" nakręcony przez braci z datków społecznych, a traktujący o pedofilii w Kościele Katolickim odbił się szerokim echem. Produkcja umieszczona w internecie dorobiła się ponad 22 mln wyświetleń. Obecnie Sekielscy realizują film dokumentalny o aferach finansowych związanych z funkcjonowaniem SKOK-ów, ale już zapowiedzieli, że trzeci film będzie przede wszystkim sprawdzał ile i co zrobił Karol Wojtyła podczas piastowania tronu Piotrowego, aby zapobiec pedofilii wewnątrz Kościoła.

Bracia Sekielscy zarzekają się, że film nie będzie miał na celu zniszczenia wizerunku Jana Pawła II. Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy - mówił Tomasz Sekielski, a słowa te cytuje dziennik.pl. Według reżysera sprawa dotyczyć będzie działań Watykanu w tej kwestii, ale także np. kardynała Dziwisza jak i innych decyzyjnych postaci, które towarzyszyły Karolu Wojtyle podczas pełnienia pontyfikatu w Watykanie. Sekielscy chcą sprawdzić ile informacji faktycznie docierało do Jana Pawła II i jakie podejmował on kroki.

Premiera filmu w 2020 r.

Bracia Sekielscy planują zrealizować film w ciągu roku, tak jak wcześniejszy i obecny, z datków społeczności internetowej. Na "Tylko nie mów nikomu" udało się im zebrać około pół miliona zł. W przypadku filmu o SKOK-ach kwota ta wzrosła prawie dwukrotnie.

Film o polityce Jana Pawła II wobec pedofilii wenwątrz Kościoła ma być realizowany w kilku lokalizacjach. Między innymi w Watykanie, Meksyku, USA i na Dominikanie.

Tesco powoli znika z Polski? Lokalizacje zamykanych sklepówTesco powoli znika z Polski? Lokalizacje zamykanych sklepówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News