Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ING zmaga się z plagą oszustów. Bank zaatakowali złodzieje, można stracić pieniądze
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 16.12.2021 01:00

ING zmaga się z plagą oszustów. Bank zaatakowali złodzieje, można stracić pieniądze

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
Biznes Info

Oszuści atakują klientów banku ING. Złodzieje wzięli się na sposób i wysyłają do klientów banku SMSy z informacją, że próbowano ich oszukać. Wysyłają link, w który należy kliknąć, żeby się zabezpieczyć, a oszustwo zaczyna się właśnie wtedy.

Oszuści chcąc się uwiarygodnić wymyślili fortel, w którym to oni wychodzą na naszych wybawicieli z opresji. Wysyłają SMS z wiadomością o rzekomej próbie oszustwa odnotowanym na naszym koncie. Przesyłają więc wiadomość, w której podają link mający zabezpieczyć nasze konto.

Klienci ING w niebezpieczeństwie

"Próba oszustwa, aby uzyskać pomoc odwiedź: [link do strony hakerów imitującej stronę banku]" - pojawia się w treści wiadomości.

Później po kliknięciu w link widzimy stronę podobną do strony początkowej na jakiej logujemy się w bankowości internetowej ING. Wprowadzając tam dane, które wprowadzamy za każdym razem logując się do systemu bankowości internetowej oszuści zyskują nasze hasła i mogą zalogować się na nasze konto, a następnie wypłacić z niego pieniądze.

Adres strony pl-online.com już powinien dać do myślenia, że nie jest to domena należąca do banku ING.

Banki zawsze ostrzegają, że nie wysyłają wiadomości z linkami. Sam fakt otrzymania rzekomej wiadomości od banku z zawartym w środku linkiem już powinien nad odstraszyć.