BiznesINFO.pl
Pekao ostatecznie przejmuje Idea Bank

EastNews/Arkadiusz Ziolek

Idea Bank znika z polskiego rynku. Pekao zaczyna migracje klientów

20 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Ostateczne zniknięcie Idea Banku z polskiego rynku coraz bliżej. Choć istniejąca od 30 lat instytucja została przejęta przez Bank Pekao pół roku temu, to pozostały systemu IT oraz klienci. Przedstawiciele banku zapowiadają na jesień zakończenie procesu integracji i przeprowadzenie w związku z tym tzw. migracyjnego weekendu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Pół roku temu Pekao przejął Idea Bank

  • Jakie elementy pozostały jeszcze do przejęcia

  • Kiedy klienci muszą przygotować się na migracyjny weekend

Pekao ostatecznie przejmuje Idea Bank

Druga fala pandemii i wprowadzane w związku z nią obostrzeniami mogły pod koniec zeszłego roku przyćmić informację o upadku jednego z najpopularniejszych banków, jakim był swego czasu Idea Bank.

W grudniu 2020 roku Bank Pekao przejął Idea Bank wraz z klientami, pracownikami, umowami, czy zobowiązaniami. Decyzję o przymusowym przejęciu jak przypomina Money.pl podjął Bankowy Fundusz Gwarancyjny, według którego bankowi groziła upadłość przed którą nie uchroniłaby go jakakolwiek restrukturyzacja.

Przejęcie banku to ogromne przedsięwzięcie, które nie odbywa się z dnia na dzień. Choć Idea Banku nie ma już sześć miesięcy, to jak zauważa Money.pl pozostały systemy IT i przywiązani do nich klienci.

Pekao planuje zakończenie procesu integracji na jesień i zapowiada tzw. migracyjny weekend. Ma on na celu nie tylko doprowadzenie do pełnej integracji systemowej, ale też zatrzymanie jak największej liczby klientów.

- Przygotowujemy się do pełnej integracji klientów Pekao z przejętą częścią byłego Idea Banku. Będzie to połączenie infrastruktury technologicznej, ale pracujemy też z klientami - zapowiada w rozmowie z Money.pl Wojciech Werochowski, wiceprezes Pekao odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Migracyjny weekend po którym znikną systemy bankowości upadłego banku i klienci zalogują się do Pekao najprawdopodobniej nastąpi w listopadzie. Już niebawem jednak Pekao rozpocznie wysyłkę komunikatów do byłych klientów Idea Banku, w których pojawi się informacja o nowej ofercie i zmianach technologicznych.

Przedstawiciel Pekao nie ukrywa, że bank będzie chciał zachęcić do pozostania jak największą liczbę z ponad 100 tys. aktywnych klientów indywidualnych i ok. 200 tys. przedsiębiorców i firm.  

Werochowski nie ujawnia jakie koszty poniesie Pekao w związku z przejęciem banku. Money.pl przywołuje jednak wypowiedź prezesa banku Leszka Skiby sprzed kilku miesięcy, w której mówił o kosztach łączenia banków na poziomie 120 mln zł, jak również o 420 mln zł zysku z tzw. efektów synergii, które mają zostać wypracowane w perspektywie dekady.

Przypomnijmy, że Idea Bank funkcjonował blisko 30 lat. Instytucja powstała w 1991 roku, jako bank kierowany do przedsiębiorców, a przede wszystkim dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, mikro- oraz małych przedsiębiorstw. Bank oferował również usługi dla klientów indywidualnych.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

startup

Finanse

POLSKIE START-UPY. JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES Z UNIJNYM WSPARCIEM?

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Walizka pieniedzy.

Finanse

mBank musi zwrócić pieniądze klientom. UOKiK nie ma wątpliwości

Czytaj więcej >
Prezydent Duda, emerytury stażowe

Finanse

Doradca prezydenta ostrożnie o emeryturach stażowych. Pomysł wypali?

Czytaj więcej >
Ważne zmiany w bankach od lipca

Finanse

Banki wprowadziły zmiany w kredytach. Koniec tanich ofert, wracają limity

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Finanse

Wciąż można składać wnioski o dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej

Czytaj więcej >
Biznes Info

Finanse

Fiskus zapowiedział kontrole. Chcą ścigać uchybienia skarbowe z okresu pandemii

Czytaj więcej >