Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Gigantyczne wygrane w Lotto. Polska ma dwóch nowych milionerów
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 22.06.2024 15:43

Gigantyczne wygrane w Lotto. Polska ma dwóch nowych milionerów

Lotto
Fot. materiały własne

Podczas czwartkowego losowania Lotto los uśmiechnął się do dwóch graczy. Udało im się wytypować poprawnie wszystkie sześć liczb w Lotto i Lotto Plus. Teraz na ich konta trafią naprawdę pokaźne kwoty. Wiadomo już, gdzie padły wygrane. Przedstawiamy szczegóły.

Polska ma dwóch nowych milionerów

Podczas losowania, które odbyło się w czwartek (20 czerwca) los uśmiechnął się do dwóch Polaków. Jeżeli chodzi o Lotto, to tego dnia wylosowano następujące szczęśliwe liczby: 4, 12, 13, 14, 22, 32. Dokładnie taka sama kombinacja znalazła się na kuponie jednego z graczy.

Na jego konto trafi teraz 9 136 886,50 zł. Szczęśliwiec nabył kupon w punkcie Lotto przy ul. Rynek 10 w Tomaszowie Lubelskim. Jak informuje Totalizator Sportowy, jest to największa wygrana w Lotto w tym mieście. Co ważne, gracz wytypował swoje szczęśliwe liczby samodzielnie.

Kontrolerzy ZUS ruszyli w Polskę, pukają do kolejnych drzwi. Niektórzy będą musieli zwrócić pieniądze

Padły główne wygrane w Lotto i Lotto Plus

Kolejny szczęśliwiec zgarnął główną wygraną w Lotto Plus. W czwartek, 20 czerwca podczas losowania padły następujące liczby: 4, 5, 12, 19, 20, 30. Jedna osoba samodzielnie wytypowała poprawnie wszystkie sześć liczb. Gracz nabył zakład w kolekturze przy ul. Jagiełły 3 w Prabutach. W tym przypadku również jest to pierwsza “szóstka” w tym mieście.

Gwarantowana wygrana w Lotto Plus to aż 1 000 000 złotych i taka suma trafi do szczęśliwca, który skreślił “szóstkę”. Warto jednak pamiętać, że zarówno zwycięzca Lotto, jak i Lotto Plus, finalnie otrzymają nieco niższe kwoty. To dlatego, że zostanie od nich pobrany podatek w wysokości 10 proc.

Zasady losowania Lotto i Lotto Plus

Przypomnijmy, że jeden zakład Lotto kosztuje tylko 3 zł. Zadaniem gracza jest wytypowanie 6 z 49 liczb i można zrobić to samodzielnie lub za pomocą metody na “chybił trafił”. Jeżeli dopłacimy złotówkę, to możemy zgarnąć aż milion złotych w “Lotto Plus”. Warto pamiętać, że w tym przypadku wygrana zawsze ma stałą wysokość.

Zobacz także: Dni urlopowych będzie więcej? Do resortu trafił już wniosek w tej sprawie