Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Gdzie zarobić 5000 netto? Zawódy, które tyle oferują na początek
Paulina Musianek
Paulina Musianek 24.07.2019 02:00

Gdzie zarobić 5000 netto? Zawódy, które tyle oferują na początek

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Gdzie zarobić 5000 netto? Takie pytanie często zadają sobie osoby, które chcą mieć pensję wyższą niż najniższa krajowa czy planują zmienić ścieżkę swojej kariery zawodowej. Przedstawiamy 5 zawodów, w których zarobki wynoszą 5000 zł netto lub nawet więcej.

Gdzie zarobić 5000 netto - 5 opłacalnych zawodów

  • Kierowca kat. C + E

Zawód kierowcy jest trudny i dosyć wymagający. Trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, umiejętność radzenia sobie ze stresem, ale i monotonią oraz oczywiście zaliczyć kursy i przejść badania psychologiczne i lekarskie. Szkolenia i kursy są dosyć kosztowne, warto jednak korzystać z programów unijnych, dzięki którym wiele szkoleń jest bezpłatnych. Kategoria prawa jazdy C + E daje prawo prowadzenia zespołu pojazdów złożonego z pojazdu z kategorii C i przyczepy. Jest to najpopularniejsza kategoria wśród osób, które chcą pracować jako kierowca TIR-a. Przeciętne miesięczne zarobki kierowcy samochodu ciężarowego w 2017 r. to 6200 zł brutto, jak pisze pracuj.pl. 

  • Radca prawny

By zostać radcą prawnym należy być absolwentem studiów prawniczych i ukończyć trzyletnią aplikację radcowską oraz zdać egzamin państwowy. radca prawny znajdzie zatrudnienie w kancelariach i spółkach, może też otworzyć własną działalność. Zawód radcy prawnego jest niezwykle odpowiedzialny i trudny, jednak dosyć opłacalny. Średnio zarabia 5348 zł netto.

  • Spedytor

Spedytor to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się organizacją transportu towarów i usług dbając o to, aby ten proces przebiegał sprawnie, szybko i tanio. Przeciętne zarobki w 2017 r. wynosiły 5300 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie spedytorów bardzo często uzależnione jest od wypracowanego obrotu – w dobrych miesiącach wynosi ponad 10 000 zł brutto. - pisze pracuj.pl.  

  • Kadrowy/kadrowa

Do obowiązków osoby wykonujących ten zawód należy sporządzanie list płac, dokumentacji dotyczącej umów oraz dokonywanie rozliczeń podatkowych. Mediana wynagrodzeń kadrowego/kadrowej w 2017 roku wynosiła 5200 zł brutto, często jednak bardzo otrzymują podwyżki i premie. 

  • Trener personalny

Choć w Polsce zawód trenera personalnego pojawił się stosunkowo niedawno, to cieszy się coraz większą popularnością. Trenerzy z roku na rok zarabiają coraz więcej. Godzina treningu personalnego kosztuje w Warszawie od 50 zł do 200 zł. Mając już “wyrobione nazwisko” bez większych problemów można zarobić 5000 zł.