BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Gdzie zarobić 5000 netto? Zawódy, które tyle oferują na początek

24 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Gdzie zarobić 5000 netto? Pracując w jakim zawodzie można otrzymywać takie wynagrodzenie?

Gdzie zarobić 5000 netto? Takie pytanie często zadają sobie osoby, które chcą mieć pensję wyższą niż najniższa krajowa czy planują zmienić ścieżkę swojej kariery zawodowej. Przedstawiamy 5 zawodów, w których zarobki wynoszą 5000 zł netto lub nawet więcej.

Gdzie zarobić 5000 netto - 5 opłacalnych zawodów

  • Kierowca kat. C + E

Zawód kierowcy jest trudny i dosyć wymagający. Trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, umiejętność radzenia sobie ze stresem, ale i monotonią oraz oczywiście zaliczyć kursy i przejść badania psychologiczne i lekarskie. Szkolenia i kursy są dosyć kosztowne, warto jednak korzystać z programów unijnych, dzięki którym wiele szkoleń jest bezpłatnych. Kategoria prawa jazdy C + E daje prawo prowadzenia zespołu pojazdów złożonego z pojazdu z kategorii C i przyczepy. Jest to najpopularniejsza kategoria wśród osób, które chcą pracować jako kierowca TIR-a. Przeciętne miesięczne zarobki kierowcy samochodu ciężarowego w 2017 r. to 6200 zł brutto, jak pisze pracuj.pl. 

  • Radca prawny

By zostać radcą prawnym należy być absolwentem studiów prawniczych i ukończyć trzyletnią aplikację radcowską oraz zdać egzamin państwowy. radca prawny znajdzie zatrudnienie w kancelariach i spółkach, może też otworzyć własną działalność. Zawód radcy prawnego jest niezwykle odpowiedzialny i trudny, jednak dosyć opłacalny. Średnio zarabia 5348 zł netto.

  • Spedytor

Spedytor to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się organizacją transportu towarów i usług dbając o to, aby ten proces przebiegał sprawnie, szybko i tanio. Przeciętne zarobki w 2017 r. wynosiły 5300 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie spedytorów bardzo często uzależnione jest od wypracowanego obrotu – w dobrych miesiącach wynosi ponad 10 000 zł brutto. - pisze pracuj.pl.  

  • Kadrowy/kadrowa

Do obowiązków osoby wykonujących ten zawód należy sporządzanie list płac, dokumentacji dotyczącej umów oraz dokonywanie rozliczeń podatkowych. Mediana wynagrodzeń kadrowego/kadrowej w 2017 roku wynosiła 5200 zł brutto, często jednak bardzo otrzymują podwyżki i premie. 

  • Trener personalny

Choć w Polsce zawód trenera personalnego pojawił się stosunkowo niedawno, to cieszy się coraz większą popularnością. Trenerzy z roku na rok zarabiają coraz więcej. Godzina treningu personalnego kosztuje w Warszawie od 50 zł do 200 zł. Mając już “wyrobione nazwisko” bez większych problemów można zarobić 5000 zł.

Podobne artykuły

pixabay, piviso

Twój portfel

500 plus na zdrowie. Nowy program resortu zdrowia obejmie tylko osoby powyżej 40. roku życia

Czytaj więcej >
Trwają prace nad europejską płacą minimalną

Twój portfel

Europejska płaca minimalna. Poprawki w dyrektywie korzystne dla pracowników

Czytaj więcej >
Emerytura

Twój portfel

Pomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jeden

Czytaj więcej >
Zmiana cen gazu o kilka procent

Twój portfel

Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Czytaj więcej >
Abonament nadal trzeba płacić. KRRiT poinformowała wszystkich.

Twój portfel

KRRiT wydała specjalny komunikat dotyczący abonamentu. Polacy będą wściekli na jego treść

Czytaj więcej >
Banki nie mają innego wyjścia i muszą podnosić opłaty?

Twój portfel

Banki drastycznie podnoszą ceny swoich usług. Będziemy płacić znacznie więcej

Czytaj więcej >