Fotoradary wychwyciły ponad milion kierowców w 2019 r.
JAN BIELECKI/EAST NEWS WARSZAWA 18.02.2013 STRAZ MIEJSKA SPRAWDZA STOLECZNE FOTORADARY
Autor Maria Glinka - 9 Marca 2020

Fotoradary wyłapały 1,6 mln przypadków. Rekordzista przekroczył prędkość o 150 km/h

Fotoradary przyłapały ponad milion kierowców, którzy przekroczyli dozwolone prędkości. Połowa naruszeń mieści się w przedziale 11-20 km/h, a najrzadziej odnotowywano naruszenia powyżej 50 km/h. Najwięcej wykroczeń wychwycono w woj. mazowieckim.

Fotorady wyłapują piratów drogowych

Fotoradary zarejestrowały w Polsce 1 mln 606 tys. wykroczeń w 2019 r. 817 tys. przypadków dotyczy przekroczenia prędkości między 11 a 20 km/h. Zaledwie 20 tys. pojazdów jechało szybciej niż dozwolone 50 km/h - poinformowała Monika Niżniak, Naczelnik Wydziału Kominikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Średnia prędkość, z którą kierujący przekraczali przepisy wyniosła w ubiegłym roku 22 km/h. Niepokojący jest natomiast fakt, że poza naruszeniami prędkości, których w 2019 r. wypatrzono 1 mln 573 tys., najwięcej było wykroczeń związanych z przejazdami na czerwonym świetle (33 tys.).

Zgodnie z najnowszymi danymi, do przepisów najczęściej nie stosowali się kierowcy, których pojazdy zostały zarejestrowane w Polsce (1 mln 397 tys.). Dla porównania środków transportu, niezarejestrowanych w kraju, a które złamały przepisy naliczono 209 tys.

Osoby mające nieruchomość powinny się spieszyć. Zostały ostatnie dni na wypełnienie obowiązkuOsoby mające nieruchomość powinny się spieszyć. Zostały ostatnie dni na wypełnienie obowiązkuCzytaj dalej

Rekordziści prędkości

Na pierwszym miejscu w rankingu prędkości znalazł się kierowca, który w miejscowości Kleczanów (woj. świętokrzyskie) jechał 209 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 149 km/h - obszar, po którym się poruszał był terenem zabudowanym z ograniczeniem 60 km/h.

Na drugim miejscu uplasował się kierujący pojazdem w miejscowości Miodne (woj. mazowieckie), gdzie przy ograniczeniu 50 km/h jechał z prędkością 184 km/h i tym samym odnotował przekroczenie o 134 km/h.

Najniższy stopień podium przypadł kierowcy, który w miejscowości Słopie (woj. lubelskie) pędził z prędkością 169 km/h. Przy ograniczeniu 50 km/h jechał o 119 km/h za dużo - podaje auto.dziennik.pl.

Galeria otworzyła się w niedzielę. Inspekcja pracy była w 10 minutGaleria otworzyła się w niedzielę. Inspekcja pracy była w 10 minutCzytaj dalej

Ranking województw

Najwięcej, bo aż 370 tys. przekroczeń prędkości odnotowano w województwie mazowieckim. Naczelnik wydziału zwaróciła jednak uwagę na niejednakową liczbę urządzeń rejestrujących we wszystkich województwach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Tarcza antykryzysowa i ograniczenie wolności? Przykre konsekwencje mogą spotkać każdego Polaka, szczególnie pewną grupę zawodową

Drugie miejsce w kontekście liczby naurszeń prędkości zajęło województwo śląskie z wynikiem 189 tys, a trzecie województwo małopolskie - 143,2 tys. Najmniej wykroczeń zarejestrowano w województwach: świętokrzyskim (47,5 tys.), warmińsko-mazurskim (37,6 tys.) i opolskim (24,4 tys.).

Różne metody monitorowania kierowców

Rekordzistą w wyłapywaniu piratów drogowych okazał się fotoradar w miejscowości Koziegłowy (woj. śląskie) - aż 24,7 tys.

Z kolei w ramach tzw. kontroli mobilnych odnotowano 33 tys. naruszeń. Tego typu nadzór jest prowadzony w szczególnie niebezpiecznych miejscach, w których nie ma możliwości stosowania urządzeń stacjonarnych.

Zgodnie z odcinkowymi pomiarami prędkości, prowadzonymi w 30 lokalizacjach, zarejestrowano 171,2 tys. naruszeń. Najwięcej przekroczeń prędkości miało miejsce w Lubinie (woj. dolnośląskie) - 24,1 tys.

Inna metoda monitorowania kierowców, która sprawdza stosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej, wychwyciła 33 tys. naruszeń. Najwięcej z nich - 5,7 tys. było w Jabłonnej (woj. mazowieckie).

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były zmarznięte, głodne, miały brudne akwarium. Mężczyzna zrobił im krzywdę, stanie przed sądem
  2. Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w Polsce
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News