Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Na polskim rynku pojawił się nowy bank. Kusi klientów promocjami
Paulina Musianek
Paulina Musianek 20.09.2019 02:00

Na polskim rynku pojawił się nowy bank. Kusi klientów promocjami

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Facto - wyjątkowa lokata nowego banku

Facto to grupa produktów depozytowych oferowanych przez nowy bank, który ma pojawić się w naszym kraju. Jest on częścią włoskiej spółki BFF Banking Group, jednej z wiodących instytucji w Europie, znanej głównie z oferty faktoringu i zarządzania należnościami sektora publicznego i medycznego. Po uzyskaniu licencji bankowej we Włoszech spółka wprowadziła do swojej oferty produkty depozytowe online skierowane do klientów detalicznych oraz firm. Teraz Banking Group wchodzi do Polski i wprowadza na rynek Facto – lokatę terminową dostępną on-line. 

4% w skali roku na lokacie aż na 5 lat

Lokatę bankową Facto BFF oferowało już we Włoszech, Hiszpanii, Irlandii i Niemczech, a wczoraj wprowadziło ją również dla polskich klientów przyczyniając się do małej rewolucji w naszym kraju. Na czym polega sukces lokaty Facto? Według przedstawicieli banku, główne jej zalety to łatwość w założeniu i całkowita dostępność on-line. W dodatku nie wymaga od klientów żadnych opłat oraz cechuje się niskim profilem ryzyka i wysokim poziomem obsługi klienta.

Bank oferuje lokaty online w polskiej walucie na okres od 3 do 60 miesięcy, o oprocentowaniu od 2 do 4 proc. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm. Aby założyć lokatę wystarczy podać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Następnie konieczne będzie wpisanie danych z dowodu osobistego oraz zeskanowanie go. Na końcu należy podać numer rachunku prowadzonego w innym banku (musi być to konto indywidualne), w celu wykonania przelewu weryfikacyjnego.

Od 2014 łączny wolumen zgromadzonych depozytów Facto przekroczył 2,3 mld EUR. Polska będzie pierwszym rynkiem, na którym BFF Banking Group będzie przyjmowało depozyty w innej walucie niż euro. BFF działa zgodnie z polskim prawem i za zezwoleniem Komisji Nadzoru Finansowego, ale nie podlega pod jej nadzór. Na podobnych zasadach działa w Polsce od kilku lat estoński Inbank.