BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Na polskim rynku pojawił się nowy bank. Kusi klientów promocjami

20 Września 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Facto to wyjątkowo korzystna lokata oferowana przez nowy bank z włoskiej grupy BFF Banking Group. Dopiero wchodzi do Polski, a już kusi klientów konkurencyjnymi ofertami.

Facto - wyjątkowa lokata nowego banku

Facto to grupa produktów depozytowych oferowanych przez nowy bank, który ma pojawić się w naszym kraju. Jest on częścią włoskiej spółki BFF Banking Group, jednej z wiodących instytucji w Europie, znanej głównie z oferty faktoringu i zarządzania należnościami sektora publicznego i medycznego. Po uzyskaniu licencji bankowej we Włoszech spółka wprowadziła do swojej oferty produkty depozytowe online skierowane do klientów detalicznych oraz firm. Teraz Banking Group wchodzi do Polski i wprowadza na rynek Facto – lokatę terminową dostępną on-line. 

4% w skali roku na lokacie aż na 5 lat

Lokatę bankową Facto BFF oferowało już we Włoszech, Hiszpanii, Irlandii i Niemczech, a wczoraj wprowadziło ją również dla polskich klientów przyczyniając się do małej rewolucji w naszym kraju. Na czym polega sukces lokaty Facto? Według przedstawicieli banku, główne jej zalety to łatwość w założeniu i całkowita dostępność on-line. W dodatku nie wymaga od klientów żadnych opłat oraz cechuje się niskim profilem ryzyka i wysokim poziomem obsługi klienta.

Bank oferuje lokaty online w polskiej walucie na okres od 3 do 60 miesięcy, o oprocentowaniu od 2 do 4 proc. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm. Aby założyć lokatę wystarczy podać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Następnie konieczne będzie wpisanie danych z dowodu osobistego oraz zeskanowanie go. Na końcu należy podać numer rachunku prowadzonego w innym banku (musi być to konto indywidualne), w celu wykonania przelewu weryfikacyjnego.

Od 2014 łączny wolumen zgromadzonych depozytów Facto przekroczył 2,3 mld EUR. Polska będzie pierwszym rynkiem, na którym BFF Banking Group będzie przyjmowało depozyty w innej walucie niż euro. BFF działa zgodnie z polskim prawem i za zezwoleniem Komisji Nadzoru Finansowego, ale nie podlega pod jej nadzór. Na podobnych zasadach działa w Polsce od kilku lat estoński Inbank.

Tagi:

konta bankowe

Paulina MusianekAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwentka dziennikarstwa oraz zarządzania i marketingu. Wcześniej zajmowała się tworzeniem treści marketingowych i działaniami pr-owymi dla NGOs, m.in. Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Interesuje się metodami wpływu społecznego, psychologią biznesu i mindfulness. Uwielbia trekking, spanie w namiocie i trudne warunki. Prywatnie kociara. Uważa, że jedyną stałą w życiu jest zmiana.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Rabat na paliwo dla księży. Orlen tłumaczy: „to standardowa umowa”

Finanse

Rabat na paliwo dla księży. Orlen tłumaczy: „to standardowa umowa”

Czytaj więcej >

Finanse

Wzbogacił się o dziesiątki milionów złotych w parę sekund. Dołączy do grona najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
ZUS-owi zabraknie więcej pieniędzy

Finanse

Można otrzymać pieniądze po zmarłym. Wystarczy wniosek do ZUS

Czytaj więcej >

Finanse

Trwają wypłaty 300+. Sprawdź kto może otrzymać świadczenie

Czytaj więcej >

Finanse

Zerowy VAT na żywność przedłużony. Rząd zapłaci za to miliardy złotych

Czytaj więcej >
Więcej pieniędzy dla rodziców, niedługo nowy program "Maluch plus". Pochłonie 1,5 mld zł rocznie

Finanse

Polacy wymyślili, jak zdobyć pieniądze na emeryturę. Skokowy wzrost zainteresowania instrumentami giełdowymi

Czytaj więcej >