trzynasta emerytura
flickr
Autor Kasper Starużyk - 30 Sierpnia 2019

Los trzynastych emerytur przesądzony. Jest finalna decyzja

Marszałek Senatu postanowił ukrócić wszelkie spekulacje na temat "trzynastek". Dzisiaj Stanisław Karczewski zabrał głos i obiecał, że rząd zamierza wprowadzić trzynaste świadczenie emerytalne na stałe. Co ciekawe powiedział jednak, że nie zna dokładnego projektu budżetu.

Marszałek Senatu został poproszony o skomentowanie medialnych doniesień dotyczących nieuwzględnienia w budżecie na 2020 r. środków na wypłaty tzw. "trzynastych emerytur". Stanisław Karczewski powiedział, że "przewidujemy wprowadzenie tego rozwiązania na stałe", ale do nie chciał już się odnieść do szczegółów, których rzekomo nie zna.

Trzynasta emerytura pod znakiem zapytania

Chociaż marszałek zapewniał dziennikarzy, że będą pieniądze na obiecane "trzynastki", to wolał jednak mówić o zerowym deficycie budżetu, mówiąc o przyszłych pokoleniach i o tym, że dzięki braku zadłużenia będą żyły w lepszej Polsce. Karczewski nawiązał tym samym do historii wszystkich budżetów po 1989 r. i z dumą przypominał, że to pierwszy budżet, który udało stworzyć się bez deficytu.

Koszt trzynastej emerytury dla rządu

Jak podaje niezalezna.pl w tym roku koszt dodatkowego, trzynastego świadczenia wyniósł budżet ponad 10,8 mld zł. Pieniądze z "piątki Kaczyńskiego" otrzymało ponad 9,8 mln osób.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News