pieniadze-pxhere-cc0
pxhere.com
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Czerwca 2020

Rekordzista dostaje 22,4 tys. zł emerytury. Rzecznik ZUS zdradził, jak pójść w ślady bogatego emeryta

Najwyższa emerytura wypłacana przez ZUS wynosi aktualnie 22,4 tys. zł. Tylko kilkanaście osób w naszym kraju pobiera emeryturę wyższą niż 15 tys. zł - wynika z zestawienia przygotowanego przez ZUS dla tygodnika “Polityka”. Jaka jest recepta na tak wysoką emeryturę?

Emerytura na rekordowym poziomie. Jak to możliwe?

Choć trudno w to uwierzyć, to są w Polsce osoby, które otrzymują naprawdę godne emerytury. Najwyższa emerytura w Polsce wypłacana przez ZUS wynosi aktualnie 22,4 tys. zł miesięcznie. Jak mówi w rozmowie z tygodnikiem “Polityka” rzecznik prasowy ZUS, najwyższe świadczenie otrzymuje mężczyzna, który na emeryturę przeszedł po 57 latach pracy, w wieku 81 lat.

Co można zrobić, aby otrzymywać tak wysokie świadczenie? Recepta jest bardzo prosta - bardzo długa praca, także po osiągnięciu wieku emerytalnego. Eksperci podkreślają, że każdy dodatkowy rok pracy podnosi świadczenie emerytalne nawet o 8-10 proc.

Biedronka jeszcze tylko do jutra sprzeda ci sok, olej i inne produkty za 1 zł. Warunki są wręcz banalneBiedronka jeszcze tylko do jutra sprzeda ci sok, olej i inne produkty za 1 zł. Warunki są wręcz banalneCzytaj dalej

Emerytura jest wyliczana na podstawie dwóch czynników - zebranego kapitału i prawdopodobnej długości życia. Im dłużej będziemy pracować i więcej składek odprowadzać, tym większe pieniądze na starość będą nam przysługiwać.

Najniższa emerytura w Polsce

A ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Z danych ZUS wynika, że to...4 grosze miesięcznie. Osoba, która otrzymuje tak niską emeryturę odprowadzała składki tylko za jeden miesiąc i 13 dni pracy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie

Seniorów z naprawdę wysokimi świadczeniami jest w Polsce naprawdę niewielu. Jak podaje tygodnik “Polityka”, w naszym kraju ok. 400 osób pobiera emeryturę przekraczającą 10 tys. zł, a tych ze świadczeniem powyżej 15 tys. zł jest tylko kilkanaście.

Coraz więcej emerytur głodowych

Rośnie za to liczba świadczeń niższych niż minimalna gwarantowana emerytura. Ostatnio “Gazeta Wyborcza” poinformowała, że aż 333,4 tys. Polaków pobiera emeryturę niższą niż minimalne świadczenie (ok. 1 tys. zł na rękę). Jeszcze nigdy wcześniej tak wiele osób nie pobierało tak mało. “To rekord. Jeszcze w 2011 r. było ich niespełna 23,9 tys., dwa lata później 91 tys., a w zeszłym roku 280 tys." - pisze dziennik.

- Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat liczba osób bez prawa do minimalnej emerytury zwiększyła się niemal 14-krotnie. Aktualnie już 5,6 proc. seniorów w ZUS - zarówno z nowego, jak i starego systemu - otrzymuje emerytury poniżej minimum - wyliczał na łamach “GW” główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zbigniew Boniek przerwał milczenie. Wypowiedział się o zwolnieniu Brzęczka przed tysiącami Polaków
  2. Czym jest biała wydzielina wypływająca z kurczaka? Wielu może być zniechęconych i od razu wyrzuci mięso do śmieci
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosekMożesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News