Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dwie Biedronki, dwie różne ceny produktu. Sieć się tłumaczy
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 28.03.2023 18:48

Dwie Biedronki, dwie różne ceny produktu. Sieć się tłumaczy

Logo Biedronka
BiznesInfo

W sieci zaczęły pojawiać się informacje, że ceny jednego produktu mogą być różne w dwóch sklepach sieci Biedronka. Sieć postanowiła wyjaśnić tę sprawę, zauważając jednocześnie, że nie jest to błąd.

Różnice pomiędzy Biedronkami

Z powodu wysokich cen w ostatnim czasie Polacy zaczęli dokładniej przyglądać się temu, ile kosztują produkty w sklepach. Doprowadziło to do zaskakującego odkrycia.

Jak wynika z informacji portalu Interia.pl, ten sam produkt może mieć inne ceny w dwóch placówkach sieci Biedronka. Chodzi o rukolę i śmietanę.

Nawet 1,50 zł drożej

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Interię, w jednej z Biedronek w Jaworznie w woj. śląskim, cena 200g śmietany wynosiła 4,14 zł. Z kolei w drugiej, położonej w innej części miasta, kosztowała 3,89 zł.

Różnica cenowa w przypadku rukoli jest jeszcze większa. W przypadku dwóch sklepów w Jaworznie wynosi ona 1,50 zł - w jednym kosztuje 5,49 zł, zaś w drugim 3,99 zł.

Powodem indywidualne promocje

Jaki jest powód takiej sytuacji cenowej w sklepach położonych niedaleko siebie? W komunikacie cytowanym przez Interię Biedronka tłumaczy, że prowadzi jednolitą politykę cenową w całym kraju, jednakże jest jeden wyjątek.

Tym wyjątkiem są dodatkowe obniżki na produkty, wprowadzane osobno przez każdy ze sklepów. Przy takich decyzjach brane są m.in. lokalne uwarunkowania i potrzeby klientów.

Tagi: Biedronka Ceny