Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Dramat seniorki, wystarczyła chwila nieuwagi. Policja apeluje o ostrożność
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 23.09.2023 21:55

Dramat seniorki, wystarczyła chwila nieuwagi. Policja apeluje o ostrożność

Senior z telefonem
Domena publiczna

Wystarczyła chwila, aby starsza kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych. Policja apeluje o ostrożność - nigdy nie wolno ufać osobom nieznajomym, które ostrzegają przed rzekomym zagrożeniem środków na koncie.

Kolejny atak oszustów

Po raz kolejny oszuści postanowili wykorzystać starą metodę kradzieży środków od Polaków. Jak podaje portal dobreprogramy.pl, tym razem padło na "metodę na policjanta".

Niestety, oszuści jako cel obrali sobie 85-letnią kobietę z Krapkowic w woj. opolskim. Seniorka uwierzyła w słowa oszusta, który podał się za funkcjonariusza i powiedział jej, że środki na jej koncie są zagrożone. 

Ofiarą znowu starsza osoba

Z informacji portalu dobreprogramy.pl wynika, że kobieta otrzymała od oszusta instrukcje, jak ma “zabezpieczyć” swoje pieniądze. Wypłaciła je z banku, a następnie przekazała na wskazane przez niego dane.

Dopiero po kilku dniach od dokonania przelewu, seniorka zorientowała się w sytuacji. W ten sposób straciła prawie 17 tys. złotych, które miała zgromadzone na swoim koncie bankowym.

Policjanci apelują

W związku z kolejną sprawą dotyczącą oszustwa, policjanci proszą wszystkich, aby uważali na osoby podające się za funkcjonariuszy policji. Jednocześnie przypominają, aby podobną ostrożność zachować w internecie.

Wskazówki policjantów podawane przez dobreprogramy.pl obejmują m.in. osobiste skontaktowanie się z bankiem w razie deklaracji o “zagrożeniu pieniędzy”. Instalowanie aplikacji wskazywanych przez nieznanych rozmówców czy podawanie loginów, haseł czy kodów CVV karty również nie powinno mieć miejsca.