BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Inwestycja sześciokrotnie korzystniejsza niż lokata. Rząd zachęca dając 10 tys. dotacji miesięcznie

16 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Dotacja na 5 tysięcy złotych jest możliwa do uzyskania w ramach programu “Mój Prąd". Piotr Woźny, szef Narodowego Funduszy Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przewiduje, że będzie wypłacanych 10 tysięcy dotacji miesięcznie, a na

Dotacja na fotowoltaikę

"Mój Prąd" jest programem wsparcia budowy domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jak podaje businessinsider.pl, korzystać z programu mogą osoby fizyczne, które ukończą taką instalację o mocy od 2 do 10 kW. Jest jeszcze jeden warunek - potrzebne jest posiadanie umowy kompleksowej, która zakłada wprowadzenie do sieci energii elektrycznej, wyprodukowanej w mikroinstalacji. 

Osobom, które przystąpią do programu, przysługuje dotacja, która może wynieść do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu oraz zakupu mikroinstalacji, jednak wysokość dotacji nie może przekraczać pięciu tysięcy złotych na jedną instalację. Zgodnie z szacunkami resortu przy obecnym budżecie i ustalonym poziomie wsparcia dotacja może zostać przyznana niemal 200 tys. wnioskodawcom.

Program pochłonie miliard

Program “Mój Prąd” ma pochłonąć miliard złotych. Jak twierdzi Piotr Woźny, do tej pory zostało wydanych 25 mln zł. - Pozostałe 975 mln zł będziemy chcieli wydać możliwie jak najszybciej. Ogłaszane będą kolejne cykle konkursowe aż do wyczerpania środków, de facto konkurs będzie miał charakter ciągły - tłumaczył w rozmowie z PAP. Woźny oszacował też chłonność programu, która jego zdaniem wynosi 10 tys. wniosków na miesiąc. - Liczę że tyle będzie do nas spływało, co starczy na ok. dwa lata - powiedział prezes NFOŚiGW.

Dla każdego wystarczy

Wnioski do rządowego programu “Mój Prąd” można składać od 30 sierpnia. Nabór wniosków ma potrwać do 20 grudnia bądź do momentu wykorzystania dostępnej puli środków. W tym na dotacje przeznaczono 1 mld zł. Jak podaje portalsamorzadowy.pl, osoby, które nie załapią się do programu w tym roku, nie powinny się martwić. W 2020 roku odbędzie się następna odsłona programu.

Tagi:

rządprądinwestycje

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >