Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dodatkowe miliony dla Kancelarii Sejmu i Senatu. Wiemy, na co pójdą pieniądze Polaków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.01.2024 12:34

Dodatkowe miliony dla Kancelarii Sejmu i Senatu. Wiemy, na co pójdą pieniądze Polaków

Sejm
KAPiF

W projekcie ustawy budżetowej na 2024 rok znalazły się środki dla Kancelarii Sejmu oraz Senatu. Okazuje się, że te kwoty są naprawdę imponująca. Wiemy też, na co zostaną przeznaczone dodatkowe pieniądze.  

Budżet Sejmu i Senatu pójdzie w górę?

Okazuje się, że Kancelaria Sejmu i Senatu już niebawem może otrzymać dodatkowe pieniądze. Ma to związek z poprawkami, które właśnie zostały wprowadzone do projektu budżetowego na ten rok. Ostatecznie jednak sprawa zostanie rozstrzygnięta podczas piątkowego posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. Jeśli chodzi natomiast o ustawę budżetową, to ona ma trafić w ręce prezydenta do 29 stycznia. 

Wysoki zwrot podatku? W tym roku się go nie doczekamy

Pieniądze na większe wynagrodzenia

Wszystko wskazuje na to, że pracownicy Kancelarii Sejmu i Senatu będą mogli liczyć w tym roku na podwyżki. Posłowie sugerowali taką zmianę już w grudniu 2023 r. i chcieli zwiększenia wynagrodzeń urzędników o 20 procent. Wtedy projekt ustawy budżetowej na ten rok został pozytywnie oceniony przez Komisję Regulaminową, Spraw Poselskich i Immunitowych.

Zobacz także: Ogromne zamieszanie w gabinetach dentystycznych. Chodzi o dodatkową, nietypową opłatę

Dodatkowe miliony dla Kancelarii Sejmu i Senatu

Jak się okazuje, w czwartek 4 stycznia przewodniczący komisji regulaminowej Jarosław Urbaniak z Koalicji Obywatelskiej złożył poprawki do projektów budżetu Kancelarii Sejmu oraz Senatu. Zakładają one zwiększenie środków Kancelarii Sejmu o niemal 8,5 mln, a Kancelaria Senatu - o 3,5 mln. Te pieniądze mają pochodzić z rezerwy celowej, a przeznaczone zostaną na podwyżki dla urzędników.