Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Citi Handlowy z nowym cennikiem. Klienci mają już tylko niecałe 2 tygodnie
Radosław Święcki
Radosław Święcki 04.06.2021 02:00

Citi Handlowy z nowym cennikiem. Klienci mają już tylko niecałe 2 tygodnie

Citi Handlowy zmienia cennik
Pixabay/tumisu

10. największy bank w Polsce pod względem wartości aktywów przygotował nowy, niezbyt korzystny dla klientów cennik. Citi Handlowy, bo o tym banku mowa, wprowadzi zmiany już za niecałe dwa tygodnie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Cit Handlowy zmienia cennik

  • Kiedy niekorzystne dla klientów zmiany wejdą w życie

  • Jakie warunki trzeba spełnić, by uniknąć podwyżek

Citi Handlowy.  Za chwilę nowy cennik

28 maja minął dokładnie rok od decyzji Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o rekordowej obniżce stóp procentowych. Nie trzeba było być ekspertem, by wiedzieć co to oznacza dla banków, a w konsekwencji dla ich klientów.

Podniesienie opłat za prowadzenie rachunków i innych usług było kwestią czasu. Co jakiś czas zatem informujemy o decyzjach kolejnych banków w tym zakresie.

Takie plany ogłosił w ostatnio Citi Handlowy. Zmiany w cennikach mają nastąpić 16 czerwca, czyli już za niecałe dwa tygodnie. 

Ze zmianami muszą się liczyć posiadacze konta Citigold. Dotychczas było ono bezpłatne, gdy saldo na wszystkich posiadanych przez klienta rachunkach wynosiło 400 tys. zł. Od połowy czerwca taka opcja będzie nadal możliwa, tyle, że po spełnieniu jednego z trzech warunków, takich jak: zrealizowanie transakcji walutowych w trzech poprzednich miesiącach na kwotę powyżej 100 tys. zł, posiadanie kredytu hipotecznego w Citi lub inwestycji innych niż depozyty na kwotę min. 100 tys. zł. 

Klienci, którzy nie spełnią żadnego z powyższych warunków, ale wykażą wymagane saldo, będą musieli płacić za prowadzenie konta 30 zł miesięcznie. Pozostali - 220 zł miesięcznie. 

Podobne zasady - choć inne kwoty - dotyczyć będą posiadaczy konta Citigold Private Client. Do tej pory było ono prowadzone bezpłatnie, gdy saldo na wszystkich rachunkach przekraczało 4 mln zł, jeśli zaś tak nie było, to trzeba było płacić 300 zł miesięcznie.

Citi Handlowy zmienia cennik. Nowe zasady od 16 czerwca

Co zmieni się po 16 czerwca? Poza wymogiem dotyczącym salda, by rachunek mógł być prowadzony za darmo trzeba będzie  zrealizować zlecenia walutowe na minimum 1 mln zł, lub posiadać inwestycję na taką kwotę lub kredyt hipoteczny w Citi Handlowym. 

W przypadku niespełnienia któregoś z tych warunków, ale spełnienia wymogu dotyczącego salda klienci będą płacić 70 zł miesięcznie, zaś pozostali - 300 zł. 

Zmiany dotyczyć będą również osób korzystających z wycofanego latem zeszłego z oferty Citikonta. Obecnie płacą oni 3 zł (w przypadku gdy wpływy na rachunek wynoszą minimum 3,5 tys. zł), 8 zł (gdy wpływy wynoszą 2 tys. zł) i 15 zł (w pozostałych przypadkach). Od połowy czerwca opłaty te będą wynosić odpowiednio: 7, 16 i 20 zł miesięcznie. 

Przypomnijmy, że Citi Handlowy to 10 największy bank w Polsce pod względem wartości aktywów i 18 pod względem liczby placówek. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]