Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > OPEC podjął niekorzystną decyzję. Ceny paliw mogą wzrosnąć
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 22.03.2022 09:13

OPEC podjął niekorzystną decyzję. Ceny paliw mogą wzrosnąć

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Ceny paliw najprawdopodobniej podskoczą. Wszystko przez dążenia największych producentów ropy naftowej, którzy chcą podnieść cenę na swój produkt, co w naturalny sposób podniesie ceny paliw. Jeśli do tego dojdzie, winę za podniesienie cen będzie można zarzucić na karb OPEC, który razem z Rosją podjął decyzję o ograniczeniach w wydobyciu czarnego złota.

Co ciekawe, bezpośrednio decyzja ta nie wpłynęła na podniesienie cen ropy - te od wczoraj na rynkach całego świata spadają. Możliwe więc, że najwięksi producenci jeszcze bardziej będą chcieli przyśrubować ograniczenie w wydobyciu, co już niewątpliwie dobrze nie wpłynie na nastrój kierowców.

Ceny paliw w górę? Niekorzystna decyzja OPEC

Ustalone we wtorek ograniczenia obowiązywać mają przez następnych 9 miesięcy. Wenezuelski minister ropy, Manuel Quevedo, mówi jednak, że jeśli będzie trzeba, ograniczenia zostaną wprowadzone na okres nawet znacznie dłuższy.

Zawiązane przez nas porozumienie sprawi, że jako producenci przetrwamy 9 miesięcy, 9 lat, a nawet 90 lat - oświadczył Quevedo.

RMF podaje, że choć od początku czerwca ceny paliw spadły na polskich stacjach benzynowych o 10 groszy, trend ten może się odwrócić. Obecnie benzyna 95 kosztuje średnio 5,17 zł za litr, olej napędowy 5,09 zł za litr, a autogaz 2,14 zł.