Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Cena popularnego warzywa wystrzeliła. Polacy nie dowierzają
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 20.04.2024 17:04

Cena popularnego warzywa wystrzeliła. Polacy nie dowierzają

warzywniak
Fot. Photo Mix/Pixabay

Wiosna przynosi nie tylko cieplejsze dni, ale także sezonowe smaki, w tym ulubioną polską fasolkę szparagową. Jednakże, dla wielu konsumentów cena tego delikatesu staje się nie do przełknięcia, osiągając kolosalne kwoty.

Pierwsze nowalijki

Pierwsze warzywa sezonowe, zwane nowalijkami, zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku, co prowadzi do gwałtownego wzrostu cen. Fasolka szparagowa, jako jedno z pierwszych dostępnych warzyw wiosennych, jest poddawana podwójnemu naciskowi pod względem popytu i ceny. Klienci, mimo zapału na sezonowe przysmaki, są zmuszeni podejmować trudne decyzje zakupowe, wybierając mniejsze ilości lub rezygnując z zakupów całkowicie.

Pierwsze polskie truskawki już są w sklepach. Ceny zaskakują Rewolucja w sklepach. "Dotyczy każdego Polaka i Polki"

Kosmiczne ceny

Wraz z nadejściem wiosny na targowiskach zaczyna pojawiać się krajowa odmiana fasolki szparagowej, wyczekiwana przez wielu entuzjastów. Niemniej jednak, owoce tego sezonu stają się coraz bardziej luksusowym towarem, osiągając cenę bliską niemożliwej do przyjęcia dla wielu. W miasteczku Jarocin, cena za kilogram tego przysmaku sięgała 99 zł, co wywołało lawinę sprzeciwu wśród klientów, zmuszając niektórych do rezygnacji z zakupów.

ZOBACZ TAKŻE: Kupował cukierki w kasie samoobsługowej. Grozi mu 8 lat więzienia

Spadające ceny i oczekiwania

Choć obecnie ceny fasolki szparagowej mogą przerażać niejednego konsumenta, istnieje nadzieja na poprawę sytuacji w nadchodzących tygodniach. Sezon w pełni rozkwitu jest jeszcze przed nami, co oznacza, że wraz z większą dostępnością produktu można oczekiwać stopniowego spadku cen. Dla wielu miłośników tego sezonowego smaku, niecierpliwie oczekiwana chwila przystępnych cen fasolki szparagowej może być już tylko kwestią czasu.