BiznesINFO.pl
Borsk dachowanie na lotnisku

Facebook.com Lotnisko Borsk

Na lotnisku urządzili sobie dachowanie. Tablice zabrali, ale przed karą i tak nie umkną

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Fanpage lotniska Borsk podał informację o wtargnięciu na ich teren. Dwóch kierowców wjechało na pas startowym Fordem Focusem, aby poślizgać się po śniegu. Gdy auto wylądowało na dachu, porzucili je zabierając tablice rejestracyjne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co się wydarzyło na lotnisku w Borsku

  • Ile zapłacą sprawcy

  • Gdzie można legalnie i bezpiecznie sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą

Dwaj mężczyźni wjechali na lotnisko Borsk i wywrócili swoje aut ona dach

Lotnisko Borsk (woj. pomorskie) przeznaczone jest głównie dla osób korzystających z paralotni. Przed wjazdem na teren znajduje się tablica z wyraźnym zakazem wjazdu samochodem. Mimo to dwóch kierowców zdecydowało się go złamać.

Dwie osoby w zielonym Fordzie Focusie I generacji, zapewne chciały przetestować swoje umiejętności jazdy na śniegu. Z reguły gdy przy większych opadach robi się ślisko, parkingi zapełniają się amatorami kontrolowanego poślizgu.

- Wczoraj pseudorajdowcy postanowili sobie poszaleć bokami swoim bolidem sportowym marki focus TDI o zawrotnej mocy 89 koni mechanicznych - pisał w poniedziałek fanpage lotniska Borsk.

Kierowcy nie tylko złamali zakaz, ale także przecenili swoje możliwości. Próby wprowadzenia Forda w poślizg skończyły się dachowaniem. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, zabierając tablice rejestracyjne. Zapomnieli jednak o naklejce legalizacyjnej na szybie, z której można było odczytać numery auta.

Co ciekawe, w samochodzie znaleziono butelki po alkoholu. Z racji na upływ czasu, raczej nie uda się zweryfikować, czy kierowca w trakcie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Jak podaje lotnisko Borsk, policja namierzyła już sprawców. Teraz będą musieli ponieść koszty usunięcia skutków wypadku i naprawy powierzchni płyty lotniska.

- Ok. 3-4 tys. złotych za odwrócenie oraz usunięcie pojazdu i roztrzaskanych elementów, dodatkowo ok 7-8 tys. złotych za naprawę asfaltowego pasa startowego. Dodatkowo 600 zł kary porządkowej za nieuprawniony wjazd na teren lotniska - wylicza fanpage lotniska Borsk.

Gdzie legalnie i bezpiecznie poćwiczyć poślizg autem?

Sam pomysł, żeby sprawdzić swoje umiejętności na śliskiej nawierzchni, nie jest z zasady zły. Wręcz wskazane jest poznanie swoich możliwości i nauczenie się wyprowadzania auta z poślizgu. Problem leży w bezpiecznych warunkach, o które niestety nie zawsze jest tak łatwo.

Jeśli mamy w pobliżu tor, bądź ośrodek doskonalenia techniki jazdy, warto zajrzeć do jego oferty. Możemy zafundować sobie kursy, w których sprawdzimy i poprawimy swoje umiejętności na płycie poślizgowej, w kontrolowanych warunkach.

W przypadku Toru Łódź, kurs bezpieczniej jazdy "Płyta Poślizgowa" kosztuje 249 zł (jak podaje strona, to cena promocyjna). Za tę kwotę fundujemy sobie dwie godziny teorii i praktyki z ćwiczeniami na płytach poślizgowych.

Podobne oferty znajdziemy na innych torach i ośrodkach doskonalenia technik jazdy. Przykładowo w szkole jazdy "Autek" na warszawskim Bemowie, za kurs jazdy na płycie poślizgowej zapłacimy 350 zł za 1,5 godziny.

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News.Warszawa, 21.03.2021. Niedzielna msza podczas lockdownu.

Polska i Świat

Komunia czy ślub pomimo pandemii. Imprezy organizują w całym kraju

Czytaj więcej >
Rok temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek

Polska i Świat

Rok z maseczkami. Wiemy ile policja wystawiła mandatów

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska i Świat

Lockdown katastrofą dla gospodarki. Gowin: Tygodniowo Polska traci 2-3 mld zł

Czytaj więcej >
Jacek Sasin fot. Piotr Molecki / EAST NEWS

Polska i Świat

Jacek Sasin ma pomysł na reformę energetyki węglowej. Możemy zapłacić za nią miliardy złotych

Czytaj więcej >
Ustawa o hulajnogach już podpisana przez prezydenta

Polska i Świat

Ustawa o hulajnogach elektrycznych w końcu jest. Czekaliśmy aż 5 lat

Czytaj więcej >
Lech Walesa, former president of Poland and Nobel Prize for peace laureate, is pictured on February 3, 2021 during an interview in his office in Gdansk, Poland. - Polish freedom icon and Nobel laureate Lech Walesa on Wednesday said Russian opposition figure Alexei Navalny is a "hero" who is well on his way towards deserving the famous peace prize. (Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP)

Polska i Świat

Lech Wałęsa szuka pracy w internecie. Były prezydent jest bankrutem

Czytaj więcej >