Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Biedronka zorganizowała konkurs. Pani Joanna wygrała 100 tys. zł, Ty też możesz
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 30.05.2023 10:07

Biedronka zorganizowała konkurs. Pani Joanna wygrała 100 tys. zł, Ty też możesz

Biedronka
Domena publiczna

Serwis Spider’s Web informuje, że w zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka konkursie, Pani Joanna z Warmii wygrała 100 tys. zł. W II etapie konkursu do wygrania również jest 100 tys. zł.

Zwyciężczyni konkursu

Serwis podaje, że Biedronka właśnie ogłosiła wyniki tegorocznej edycji konkursuPiórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Jego zwyciężczynią okazała się mieszkanka Warmii, Joanna Czarny, autorka „Sernika z kamieniami”.

Wygrana to 100 tys. zł

Zgłoszenie Joanny Czarny, nauczycielki języka polskiego w szkole podstawowej, okazało się najlepsze spośród ponad 2,1 tys. prac nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu. 

Kobieta wygrała główną nagrodę w wysokości 100 tys. zł. „Startowałam w konkursie Piórko wielokrotnie i szukając odpowiedniej formy stworzyłam wiele propozycji. (…) Miałam pomysł na coś niecodziennego, przewrotnego i dalekiego od kanonu bajek i historii magicznych, dlatego „Sernik z kamieniami” to opowieść przygodowa, ale taka, która w moim zamyśle zainteresuje zarówno chłopców, jak i dziewczęta" - mówi Joanna Czarny.

II etap konkursu

Kilka dni temu wystartował II etap konkursu - na najlepsze ilustracje. Od 26 maja wszyscy debiutujący, pełnoletni ilustratorzy mogą zarejestrować się na stronie piorko.biedronka.pl, by wziąć w nim udział.

Zainteresowani muszą przesłać do 13 lipca propozycje graficzne, które będą istotnym składnikiem książki autorstwa Pani Joanny. Na zwycięzcę II etapu konkursu czeka nagroda finansowa w wysokości 100 tys. zł.