BiznesINFO.pl
skrzynka na listy-list-otwieranie skrzynki-iberion (2)

Biznesinfo

Banki wysyłają listy do swoich klientów. Nie ma w nich dobrych wieści

20 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Polacy dostają właśnie listy od swoich banków, niestety nie ma w nich dobrych informacji. Korespondencja dotyczy podwyżek stóp procentowych, niektóre raty wzrosną przez to nawet o kilkaset złotych.

Kredytobiorcy zaczynają odczuwać podniesienie stóp procentowych na własnej skórze. Banki zaczęły wysyłać do swoich klientów informację o zmianach w oprocentowaniu kredytów. Raty są obecnie najdroższe od 2015 r.

biznesinfo-1

ZUS przygotował prezent dla emerytów. Nie muszą obawiać się o brak pieniędzy na święta

CZYTAJ DALEJ

RPP podwyższyła stopy procentowe po raz pierwszy w październiku, w tym stopę referencyjną do 0,5 proc. z 0,1 proc. W listopadzie podwyższyła stopę referencyjną do 1,25 proc., zaś w grudniu – do 1,75proc.

Prawdopodobnie największe konsekwencje wzrostu stóp procentowych poniosą klienci posiadający długoterminowe kredyty mieszkaniowe.

To dopiero początek podwyżek

Jak poinformował członek Rady Polityki Pieniężnej podwyżka stóp procentowych o 50 pb w styczniu 2022 r. jest bardzo prawdopodobna.

– Moim zdaniem, jest bardzo prawdopodobna powtórka 50 pb – 0,5 pkt proc. stopa w górę w styczniu, ale niestety raczej to nie będzie to ostatni ruch w górę, biorąc pod uwagę perspektywy w gospodarce, dobry rynek pracy – uważa członek Rady Polityki Pieniężnej, Łukasz Hardt w rozmowie w telewizji wPolsce.pl.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Ceny wody pójdą do góry. Samorządy naciskają na Wody Polskie

Czytaj więcej >

Finanse

Ceny energii elektrycznej wzrosną nawet o 100 %. Prognozy na 2023 rok

Czytaj więcej >

Finanse

Polskie wakacje kredytowe ucieszyły Polaków. Banki nastawione sceptycznie

Czytaj więcej >

Finanse

Na czternastą emeryturę trzeba poczekać. ZUS wyjaśnia

Czytaj więcej >

Finanse

Wakacje kredytowe już pewne. Jest podpis prezydenta

Czytaj więcej >

Finanse

Zmiany w podatku od deszczu. Zapłaci go więcej osób

Czytaj więcej >