Andrzej Duda - jego wizyta kosztowała krocie
Autor Przemysław Terlecki - 6 Sierpnia 2019

Kosztowna wizyta Dudy w Szczecinku. Jest kolejny rachunek

Andrzej Duda wywołał niemałe zamieszanie swoją wizytą w Szczecinku w połowie lipca. Najpierw po pieniądze zgłosiło się miasto, teraz lokalna Agencja Promocji i Kultury. Kwota jest jednak kilka razy wyższa.

Andrzej Duda, prezydent RP, w połowie lipca odwiedził Szczecinek. Jak podaje Money.pl, wizyta prezydenta wywołała zamieszanie, bo trzeba było wstrzymać lokalne rejsy tramwajami wodnymi. Za to rachunek wystawiło miasto powiatowi, ustalając koszta na poziomie 900 złotych, gdyż to powiat zaprosił prezydenta. Andrzej Duda zareagował jednak na sprawę i przekonywał, że sam może uiścić koszta wstrzymania kursów tramwajów wodnych.

Prezydenta zdołał jednak ubiec Piotr Woźny, pełnomocnik premiera Morawieckiego do spraw programu "Czyste powietrze". Ten uiścił za Andrzeja Dudę rzeczoną sumę. Sprawa głośnej wizyty w Szczecinku jednak nie znalazła swojego końca tak szybko. Lokalny Temat Szczecinecki donosi, że w związku z wizytą pojawiła się kolejna faktura, jednakże tym razem na kilkakrotnie wyższą sumę.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

Andrzej Duda wizytą wywołał zamieszanie

Tym razem chodzi nie o 900 złotych, a o 5,4 tys. złotych, czyli kwotę sześć razy wyższą. Samorządowa Agencja Promocji i Kultury wystawiła bowiem rachunek za prace związane z wizytą głowy państwa. Chodzi o transport, nagłośnienie oraz prace porządkowe i przygotowanie miejsca pod wizytę głowy państwa. Sprawa znów sprawiła, że Szczecinek znalazł się w mediach w całym kraju. "Oszczędzić wstydu na cały kraj" miastu chciał pewien emeryt, który zgłosił się do redakcji Tematu Szczecineckiego, by uregulować choć trochę kwotę, płacąc 2 tys. złotych.

Nie będzie to potrzebne, gdyż cały rachunek ureguluje powiat. O sprawie poinforomował Piotr Rozmus, rzecznik starosty powiatowego w Szczecinku. Wskazał, że "powiat ustalił z Samorządową Agencją Promocji i Kultury wykonanie wspomnianych usług" i dlatego to powiat zapłaci za rachunek.

Sprawdziliśmy ile zarabia kasjer w Lidlu. Suma jest niespodziewanie wysokaSprawdziliśmy ile zarabia kasjer w Lidlu. Suma jest niespodziewanie wysokaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News