BiznesINFO.pl
600 zł dla zaszczepionych

Pexels

600 zł i ulga podatkowa. Wystarczy się zaszczepić

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz chce finansowych zachęt do szczepień. Zaproponował kilka pomysłów, a wśród nich m.in.: ulgi podatkowe i bonus pieniężny w wysokości 600 zł.

– Proponujemy zachętę w postaci wypłacenia 600 złotych za zaszczepienie się przeciw COVID-19 - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przed spotkaniem z marszałek Elżbietą Witek.

biznesinfo-1

ZUS ponagla Polaków. Wnioski o wypłatę można składać tylko do końca listopada

CZYTAJ DALEJ

W środę 24 listopada w Sejmie rozpoczęło się spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Poruszono temat wypracowania projektu ws. weryfikacji szczepień.

Poza posłami i senatorami w spotkaniu biorą udział m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz przedstawiciele Rady Medycznej.

PSL z własnymi pomysłami

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił w środę na konferencji prasowej przed spotkaniem, że przedstawiciele Koalicji Polskiej - PSL idą na nie z własnymi pomysłami.

– Uważamy, że jest potrzeba większych zachęt do szczepień przeciw Covid-19, że rząd nie wykonał wszystkiego co możliwe – zauważył lider PSL. Proponujemy bardzo jasną zachętę, świadczenie w wysokości 600 złotych za zaszczepienie się. Nie ma już dzisiaj innego wyjścia. Niektóre kraje to wprowadziły, wprowadziła to Grecja, wprowadziły to Stany Zjednoczone – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Druga propozycja, o której mówił prezes PSL, dotyczy personelu niemedycznego i dodatku covidowego dla nich, który "powinien być wprowadzony na stałe".

PGNiG

Białoruś przykręciła kurek z ropą. Surowca do Polski popłynie znacznie mniej

CZYTAJ DALEJ

Z trzecią propozycją wyszedł poseł Jacek Protasiewicz (KP-PSL).

– To jest umożliwienie pełnego finansowania zabiegów medycznych, zarówno profilaktycznych, jak i leczenia w prywatnej służbie zdrowia przez państwo, nie tylko dla zaszczepionych, ale w szczególności dla zaszczepionych – oświadczył Protasiewicz.

Według Protasiewicza, większość prywatnych szpitali jest wolna od pacjentów covidowych.

– W związku z tym państwo powinno sfinansować zabiegi, leczenie i badania profilaktyczne obywateli RP właśnie w prywatnej służbie zdrowia – powiedział poseł KP-PSL.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła szefów klubów i kół parlamentarnych na zaplanowaną na środę rozmowę w sprawie wyjścia ponad podziałami z projektem ustawy dotyczącym możliwości weryfikacji szczepień pracowników. Jak mówiła, jeżeli na środowym spotkaniu kluby i koła parlamentarne wyrażą zgodę i wolę współpracy, powinien powstać międzyklubowy zespół, który wypracuje założenia ustawy.

mapa polska (1)

Zaczyna brakować węgla, magazyny świecą pustkami. Ceny coraz wyższe

CZYTAJ DALEJ

Czwarta fala

Czwarta fala koronawirusa trwa w najlepsze bijąc kolejne rekordy dziennego przyrostu zakażeń. Wielu Polaków jednak, nie chce się szczepić. Nie pomagają prośby i apele o solidarność i obywatelską odpowiedzialność. PSL jest zdania, że namacalne korzyści pomogą

Jeśli się uda w ten sposób podnieść poziom wyszczepienia populacji, to być może uniknęlibyśmy także kosztów gospodarczych wiążących się z potencjalnymi restrykcjami. Ministerstwo Zdrowia już sugeruje, że od 1 grudnia może jednak wprowadzić pewne restrykcje.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Donald Tusk złożył wniosek o unijną emeryturę. Świadczenie będzie naprawdę pokaźne

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Ukraiński rząd odpowiedział Franciszkowi na słowa o "szczekaniu" NATO. Papież ma materiał do przemyślenia

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Fidżi także dopiekło Rosjanom. Sąd na wyspach wydał wyrok na majątek oligarchy

Czytaj więcej >
samolot

Polska i Świat

PAŻP i ZZKRL podpisali porozumienie. Początek restrukturyzacji przed nami

Czytaj więcej >
Prezes NBP ze specjalną nagrodą, którą przyznał sobie de facto sam

Polska i Świat

Kto prezesem NBP? Prezydent Andrzej Duda ma kandydata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ambasador Rosji w USA ogłosił zaskakującą decyzję. Amerykańskie media przypominają także o Polsce

Czytaj więcej >