fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 27.04.2020. n/z Rozliczenie podatku.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 21 Stycznia 2021

Zwrot podatku z PIT 2021 już niebawem. Lepiej zapamiętać ważne daty

Zwrot podatku dla wielu Polaków oznacza dodatkowy zastrzyk gotówki, jednakże trzeba pamiętać o tym w jaki sposób go rozliczyć. Podatnicy muszą mieć na uwadze kilka ważnych dat, bo inaczej będzie ścigał ich fiskus. Ci, którzy deklarację złożą szybciej, szybciej otrzymają swój zwrot podatku. Co czeka na nas w 2021 r. w związku z podatkami?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy nastąpi zwrot podatku w 2021 r.
  • W jaki sposób możesz złożyć deklarację podatkową
  • Na co możesz przekazać 1 proc. z podatku

Zwrot podatku coraz bliżej

Każdy z nas chciałby jak najszybciej otrzymać zwrot podatku i cieszyć się nie tylko dodatkowym zastrzykiem gotówki, ale także brakiem problemów z urzędem skarbowym. Jednocześnie zwrot podatku nie zależy tylko od nas, gdyż to pracodawca musi dostarczyć nam PIT-37 za rok 2020, a na to czas ma, aż do marca.

Rozliczanie PIT wystartowało już 1 stycznia 2021 r. i potrwa do 30 kwietnia. W tym czasie podatnicy muszą rozliczyć swoje zeznania podatkowe. W tym celu mogą osobiście udać się do urzędu skarbowego lub rozliczyć PIT online. Do kiedy mogą to zrobić i kiedy otrzymają gotówkę?

Od 2019 r. podatnicy mogą skorzystać z usługi "Twój e-PIT" - przypomina bankier.pl. Jest to rządowy portal, w którym znajdziemy wypełnione wszystkie obowiązujące nas deklaracje. Najczęściej wypełnianym drukiem jest PIT-37, ponieważ obowiązuje osoby zatrudnione.

Żeby rozliczyć swój e-PIT i otrzymać zwrot podatku należy do portalu zalogować się za pomocą profilu zaufanego. Formularze na platformie dostępne będą od 15 lutego. W tym czasie podatnicy mogą dokonywać w nich zmian lub samodzielnie wypełnić deklaracje podatkowe.

Jeśli po zwrot podatku udamy się osobiście to niekoniecznie musimy skorzystać z rządowego oprogramowania. W internecie pełno jest programów do darmowego rozliczenia podatku PIT. Następnie takie formularze trzeba wydrukować i zanieść do urzędu skarbowego.

Zwrot podatku w 2021 r i ważne daty

Nie od dziś wiadomo, że ten kto szybciej złoży deklarację podatkową, szybciej także otrzyma zwrot podatku. Deklaracje złożone w formie elektronicznej rozpatrywane są szybciej, dlatego podatnik dostanie swój zwrot podatku do 45 dni od daty złożenia.

Z kolei deklaracje podatkowe złożone w formie papierowej rozpatrywane będą przez maksymalnie 90 dni. Warto pamiętać, że jeśli rozliczymy PIT dopiero 30 kwietnia to urząd skarbowy, zakładając, że wybierzemy formę elektroniczną, może zwrócić nam pieniądze do 15 czerwca.

- Jeżeli kwota nadpłaty/podatku do zapłaty wynosi "0" (zero) - zaloguj się przy użyciu profilu zaufanego - cytuje resort finansów portal bankier.pl.

Warto także pamiętać o tym, że przy rozliczaniu podatku możemy otrzymać nie tylko jego zwrot, ale także przekazać 1 proc. podatku na różnego rodzaju fundacje.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News