Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS wypłaci dodatkowe 300 zł. Nabór wniosków ruszy już 1 lipca
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 21.06.2024 21:29

ZUS wypłaci dodatkowe 300 zł. Nabór wniosków ruszy już 1 lipca

ZUS, pieniądze
Fot. materiały własne

Już od 1 lipca będzie można składać wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sprawie dodatkowego świadczenia. Pieniądze będą należały się rodzinom z dziećmi. Aby otrzymać wsparcie finansowe, trzeba będzie spełnić odpowiednie warunki. Przedstawiamy szczegóły.

Dodatkowe 300 zł z ZUS dla wielu Polaków

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca wiele różnych świadczeń finansowych. Na wsparcie mogą liczyć między innymi polskie rodziny, które co miesiąc otrzymują 800 plus. Mogą liczyć także na świadczenie wypłacane w ramach programu “Dobry start”.

To dodatkowe 300 złotych, które trafi na konta rodziców nawet już w wakacje. Nabór wniosków ruszy w sprawie wsparcia ruszy 1 lipca bieżącego roku. Komu konkretnie będą należały się dodatkowe pieniądze?

Emeryci muszą pokazać ten dokument. Bez niego nie dostaną 14. emerytury

Takie warunki trzeba spełnić, by otrzymać świadczenie

Świadczenie “Dobry start” należy się osobom, które spełniają odpowiednie warunki. Dodatkowe pieniądze mają wesprzeć rodziny w zakupie wyprawki szkolnej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenie na dzieci uczące się w szkołach, które są w wieku od 7 do 20 lat.

Jeżeli chodzi o dzieci z niepełnosprawnościami, to w tym przypadku pieniądze są wypłacane do 24. roku życia. Co istotne, w tym przypadku dodatek jest przyznawany bez względu na to, ile zarabiają rodzice.

Zobacz także: Emeryci muszą pokazać ten dokument. Bez niego nie dostaną 14. emerytury

ZUS wypłaci dodatkowe pieniądze na wniosek

Aby ZUS wypłacił świadczenie “300 plus”, rodzice powinni złożyć odpowiedni wniosek. Można zrobić to za pośrednictwem aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia czy też bankowości elektronicznej. 

Co ważne, nabór wniosków ruszy już 1 lipca bieżącego roku i będzie trwał do końca listopada. Jeżeli dopełnimy formalności do końca sierpnia, to pieniądze trafią do beneficjentów najpóźniej do 30 września.