Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS wydał ważny komunikat, niedługo mija termin. "Powinni złożyć wniosek"
Michał Górecki
Michał Górecki 11.06.2024 17:53

ZUS wydał ważny komunikat, niedługo mija termin. "Powinni złożyć wniosek"

ZUS, pieniądze
Fot. materiały własne

ZUS alarmuje, publikując komunikat: na około 100 tys. uprawnionych do pobierania 800+ dzieci nie złożono jeszcze wniosku na nowy okres rozliczeniowy. Ten rozpoczął się 1 czerwca. Czasu na złożenie wniosku o pieniądze jest coraz mniej. Sprawdź terminy.

Komunikat ZUS: Rodzicu, złóż wniosek. Około 100 tysięcy dzieci czeka

ZUS publikuje we wtorek 11 czerwca komunikat, alarmując rodziców i opiekunów: od 1 czerwca rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy w programie 800+. Wypłaty w jego ramach będą realizowane do 31 maja br. 

Rodzice, którzy chcą otrzymywać świadczenie, powinni złożyć wniosek - alarmuje ZUS, dodając, że z wewnętrznych statystyk urzędu wynika, że “duża część uprawnionych” jeszcze tego nie zrobiła. Mowa o około 100 tysiącach.

W programie 800+ jest pułapka czasowa. Rodzice, którzy spóźnią się z wnioskiem, stracą przynajmniej dwie transze. 

Zobacz też: Odkręcisz wodę i dostaniesz nawet 5000 zł kary. Gminy wprowadzają specjalny zakaz

Wielka wygrana w Lotto. Gracz nie otrzyma pieniędzy od razu

800+. ZUS alarmuje: Coraz mniej czasu na złożenie wniosku. To trzeba wiedzieć

Komunikat ZUS został opublikowany we wtorek 11 czerwca. Urzędnicy alarmują przy tym, że rodzice, którzy złożą wniosek do 30 czerwca, otrzymają pierwszy przelew najpóźniej do końca sierpnia - i będzie to przelew uwzględniający wyrównanie za czerwiec i lipiec. Ci, którzy zawnioskują o 800+ po 30 czerwca (a zatem już w lipcu) stracą wyrównanie.

Prawo do świadczenia będzie przysługiwało im od momentu złożenia dokumentów, czyli wniosek złożony w lipcu będzie oznaczał wypłatę świadczenia od lipca - tłumaczą.

Zobacz też: Jak wyliczyć staż pracy do emerytury? Tak robi to ZUS

800+: Jak sprawdzić czy złożyliśmy już wniosek?

Nie jesteś pewny, czy wniosek o 800+ został złożony poprawnie? Nic straconego, bo można to sprawdzić, logując się do usługi PUE ZUS. Wniosek będzie tam widniał, nawet jeżeli został złożony alternatywną drogą - np. bankowością elektroniczną czy portal Emp@tia. Wystarczy przejść do zakładki “Rodzina 800+” i wybrać “Szczegóły Twoich wniosków”.