Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wielka wygrana w Lotto. Gracz nie otrzyma pieniędzy od razu
Michał Górecki
Michał Górecki 11.06.2024 15:34

Wielka wygrana w Lotto. Gracz nie otrzyma pieniędzy od razu

Lotto
Fot. Totalizator Sportowy Lotto/mat.prasowe

Totalizator Sportowy prowadzący w Polsce loterie Lotto informuje o kolejnych wysokich wygranych. Tym razem w ramach popularnej gry Ekstra Pensja, sporą kwotę zgarnie mieszkaniec Wrocławia. Pieniądze nie trafią do gracza od razu.

Ekstra Pensja: Główna wygrana znowu padła we Wrocławiu

Kolejna wysoka wygrana w Lotto. Totalizator Sportowy prowadzący gry liczbowe Lotto przekazał we wtorek 11 czerwca informację o głównej wygranej w grze Ekstra Pensja, która padła we Wrocławiu. Co ciekawe, kolejny raz - stolica Dolnego Śląska ma szczęście do “Ekstra Pensji”, bo notuje tę nagrodę już po raz 15. Tym razem los został kupiony w kolekturze przy ul. Świeradowskiej 70 (pomiędzy Krzykami a Gajem). Szczęśliwiec nie otrzyma jednak pieniędzy od razu. Taka natura tej gry.

Zobacz też: Adam Glapiński założył własną telewizję. “Cuchnie stołkiem dla Kurskiego”

Masz kredyt? Fatalne prognozy analityków

Ekstra Pensja. Zasady, wygrana. Potężna kwota, ale rozłożona na 20 lat

Ekstra Pensja to jedna z gier liczbowych z portfela Lotto wprowadzona w 2014 r. Zasady w skrócie polegają na tym, że wśród 35 i 4 kul (w osobnych bębnach) gracz losuje 5 z puli 35 i 1 z puli 4. Koszt pojedynczego zakładu to 50 zł. A główna wygrana? Ekstra Pensja zasila budżet w sposób nieco inny, niż klasyczne loterie Lotto. Gracze grają o comiesięczne świadczenie w wys. 5 tys. zł wypłacane przez 20 lat z rzędu. Ta wygrana podlega opodatkowaniu 10 proc. Istnieje też 7 niższych stopni wygranych, które są jednorazowe.

Ekstra Pensja Lotto. Kiedy grać?

O swoją własną pensję od Lotto można grać codziennie. We wtorkowy wieczór (11 czerwca) czeka nas do tego losowanie Eurojackpot z pulą na wygrane I stopnia sięgającą 80 000 000 zł, losowanie Lotto z pulą na wygrane I stopnia wynoszącą 3 000 000 zł oraz Lotto Plus, w którym do wygrania będzie gwarantowana pula 1 000 000 zł.