BiznesINFO.pl
pixnio.com

pixabay, Free-Photos

Zniszczony, stary aparat Leica M4 sprzedany za równowartość prawie 8 tys. zł

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Aparaty Leica M4 charakteryzują się doskonałą jakością obrazu oraz wytrzymałością. Na aukcjach sumy za aparaty marki Leica osiągają zawrotne sumy, ale to model M4 jest prawdziwym skarbem dla fotografów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Za co fotografowie cenią aparat Leica M4

  • Za ile sprzedawany jest aparat na aukcjach

Leica M4 warta krocie

Leica M4 po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1967 r. i zastąpiły model Leica M3. Eksperci z dziedziny fotografii uważają, że Leica M4 to prawdziwy diament na rynku. Wszystko dzięki optyce w układzie dalmierza oraz niezawodność.

Fotografowie cenią sobie także dźwięk migawki w Leica M4. Uważają, że jest to esencja niemieckiej precyzji i idealnie skomponowanego mechanizmu. Nic dziwnego, że ceny sprzętu osiągają na aukcjach zawrotne sumy.

Przykładem jest aukcja w domu Flints, gdzie Leica M4 z 50 mm obiektywem została wylicytowana za 1,5 tys. funtów, czyli ok. 7,9 tys. złotych. Jak informuje Wirtualna Polska, aparat był kompletnie zniszczony przez ogień.

Leica M4, Wirtualna Polska

Leica M4, Wirtualna Polska

Zapłacą nawet za popsutą Leicę M4

Właściciel spalonego modelu, Jonathan Bloom na jednym forum w mediach społecznościowych napisał, że spalona Leica M4 to prawdziwe dzieło sztuki.

Kolekcjoner kupił spalony model aparatu za 900 dolarów, czyli niecałe 4 tys. złotych. Powiedział, że wcześniejsza historia sprzętu jest nieznana, a on wie tylko tyle, że Leica M4 została znaleziona w zgliszczach spalonego domu.

Ceny aparatu Leica M4 osiągają ogromne sumy na aukcjach. Można kupić go za 6 tys. złotych, ale zdarzają się prawdziwe perełki warte nawet 30 tys. złotych. Czasami warto jest przejrzeć stare szuflady i dna szafy, aby znaleźć prawdziwy skarb.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Pope Francis waves from the pope mobile during a visit at the Cambodromo in Santa Cruz, on July 8, 2015. Pope Francis, the first Latin American pontiff, arrived in Bolivia on the second leg of a three-nation tour of the continent's poorest countries, where he has been acclaimed by huge crowds. AFP PHOTO/AIZAR RALDES

Papież Franciszek doczeka się nowego pojazdu. Papamobile inny niż wszystkie

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

pieniądzeOdkrycie

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ceny chleba i smakołyków w cukierniach już niedługo powinny się znacząco obniżyć

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Chciała zaadoptować kota. W efekcie straciła 760 tys. dolarów

Czytaj więcej >
Śmieciarka we Wrocławiu uprowadzona

Polska i Świat

Zmowa przetargowa firm wywożących śmieci. Zapłacą gigantyczną karę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka ledwo zipie. Nawet za Jelcyna dane nie były tak katastrofalne

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Prezes oraz pracownicy banku podejrzani o kradzież 55 mln zł

Czytaj więcej >
NFZ pod lupą

Polska i Świat

Afera wokół MamyGinekolog. Nfz żąda wyjaśnień od szpitala

Czytaj więcej >