BiznesINFO.pl > Finanse > Złożono setki wniosków w parę dni. Nowa, super szybka metoda na pozyskanie dodatkowych pieniędzy na dzieci
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 21.11.2022 18:02

Złożono setki wniosków w parę dni. Nowa, super szybka metoda na pozyskanie dodatkowych pieniędzy na dzieci

Pieniądze
domena publiczna

Trzy dni wystarczyły klientom ZUS na złożenie 400 wniosków przez aplikację mZUS. W tym były 253 wnioski o 500 plus. Aplikację pobrało ponad 18 tys. osób.

Jeśli ktoś nie złożył jeszcze wniosku o Dobry Start to do końca listopada może to zrobić właśnie przez darmową aplikację.  

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. mZUS można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Aplikacja mZUS umożliwia składanie wniosków o świadczenia takie jak 500 plus oraz Dobry Start.

O aplikacji

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci będą mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie dobry start 300+ i o świadczenie wychowawcze 500+.

W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin tj. o wnioski RKO i dofinansowanie do żłobków DZ.

Aby aktywować aplikację klient musi połączyć ją ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji.

Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

- Jest to rozwiązanie, które umożliwia zdalne załatwiane spraw bez konieczności osobistej wizyty u nas - mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Tagi: ZUS 500 plus