Zarobki za granicą są główną przyczyną, dla której Polacy wyjeżdżają z kraju
robertcarlson / Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Stycznia 2020

Wcale nie Niemcy czy Wielka Brytania. Na emigracji najwięcej zarobisz w innym kraju

Zarobki za granicą są znacznie wyższe i to właśnie aspekt ekonomiczny jest główną przyczyną, dla której Polacy wyjeżdżają z naszego kraju. Gdzie można zarobić najwięcej? Które kraje cieszą się największą popularnością wśród naszych rodaków?

Zarobki za granicą - gdzie są największe?

Zgodnie z raportem "Zarobki Polaków za granicą w 2018 roku" wydanego przez firmę Euro-Tax.pl, na który powołuje się Money.pl, w zeszłym roku polscy emigranci zarobili w całej Europie około 154,5 mld złotych, z kolei na przestrzeni ostatnich 15 lat zarobki za granicą wyniosły ponad 1 401 mld złotych.

Jeżeli chodzi o średnie wynagrodzenia w 2018 roku, to najwięcej Polacy zarabiali w Austrii - 10 041 złotych. Co ciekawe, ten kraj jest dopiero na 10. miejscu jeśli chodzi o miejsca, do których nasi rodacy najczęściej wyjeżdżają. Portal Money.pl podaje, że w 2017 roku w Austrii przebywało 40 tys. Polaków.

Polskę czekają ogromne protesty. Tym razem to nie nauczyciele wyjdą na ulicePolskę czekają ogromne protesty. Tym razem to nie nauczyciele wyjdą na uliceCzytaj dalej

Zarobki za granicą - gdzie jeszcze dobrze płacą?

Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania. W 2018 roku średnie wynagrodzenia naszych rodaków na Wyspach wyniosły 9 581 złotych. Jest to również państwo, do którego Polacy jeżdżą najczęściej. W 2017 roku było tam 793 tys. osób z polskim paszportem.

A jakie są średnie zarobki w innych krajach, do których chętnie jeżdżą Polacy? W Irlandii średnie miesięczne wynagrodzenie w 2018 roku wynosiło 8 822 złotych, w Niemczech 8 042 złotych, w Holandii 5 979 złotych, a w Belgii - 5 365 złotych.

Jeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćJeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćCzytaj dalej

Najpopularniejsze Niemcy i Wyspy

Najwięcej Polaków wyjeżdża do Wielkiej Brytanii (793 tys. w 2017 roku) i do Niemiec (703 tys. w 2017 roku). Pozostałe destynacje dzieli od wyżej wymienionych państw przepaść. Trzeci najpopularniejszy kierunek to Holandia. Tam dwa lata pojechało 120 tys. Polaków. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Irlandia, Włochy, Norwegia, Francja, Belgia, Szwecja i Austria. Dane dotyczą osób przebywających za granicą powyżej trzech miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Studenci z Rzeszowa już wylądowali. Reakcja służb rozwścieczyła wiele osób
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Polaków czeka największe uderzenie po portfelach od lat. Znany jest termin, kiedy będzie najgorzej
Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News