opona-pixabay-geraldoswald62
Obraz Gerald Oswald z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Marca 2020

Nie musisz zmieniać opon na letnie. Warto jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach

Wymiana opon jest ważna ze względu na bezpieczeństwo podczas jazdy. Ale nie jest tak, że gdy tylko zmieni się pora roku, to trzeba opony zimowe od razu zmieniać na letnie. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach.

Wymiana opon może poczekać

W Polsce zaczęła się już wiosna, nie tylko ta kalendarzowa, ale też meteorologiczna. Gdy przychodzą wyższe temperatury, wielu kierowców myśli, że wymiana opon na letnie powinna nastąpić jak najszybciej. Jednak w obecnej sytuacji, gdy trwa epidemia, a wychodzenie z domu nie jest wskazane, wiele osób pewnie będzie chciało zaczekać z wymianą opon. I słusznie, lepiej teraz nie ryzykować.

Wymiana opon - dlaczego nie warto z nią zwlekać?

Wymiana opon może poczekać, szczególnie w obecnej sytuacji. Nie jest tak, że jazdy na zimówkach w lato należy się wystrzegać. Jednak warto wiedzieć, dlaczego nie jest to wskazane. Jak podaje portal moto.pl, gdy są wyższe temperatury i opady deszczu letnia opona radzi sobie zdecydowanie lepiej od tej zimowej. A szybka jazda na zimowych oponach może być niebezpieczna.

65 euro dziennie dla Polaków. Niemcy dają tylko kilkadziesiąt godzin na podjęcie decyzji65 euro dziennie dla Polaków. Niemcy dają tylko kilkadziesiąt godzin na podjęcie decyzjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

Poza tym jeżdżenie na zimowych oponach w lato jest też nieekonomiczne. Miękka opona zimowa wiosną i latem znacznie szybciej się ściera. Częsta jazda na zimówkach może skończyć się tym, że wymiana opon będzie musiała nastąpić szybciej, niż przy stosowaniu tych odpowiednich do warunków.

4 duże banki ogłosiły, że klienci będą mieli problem z bankowością on-line. Możesz nic nie załatwić4 duże banki ogłosiły, że klienci będą mieli problem z bankowością on-line. Możesz nic nie załatwićCzytaj dalej

Bez wymiany opon lepiej nie szarżuj

Jeżeli nie będzie teraz przeprowadzać wymiany opon, to warto jednak pamiętać o paru innych kwestiach. Jeśli chcecie jechać gdzieś blisko na zimówkach, to nie ma co się bać. Jeżeli jednak chodzi o dłuższą wyprawę, to wymiana opon jest zalecana. Moto.pl zwraca uwagę, że przy częstej jeździe można odczuć przyspieszone zużycie gumy.

Serwis przypomina, że jadąc na niewłaściwych oponach, w innych niż założonych warunkach ogumienie nie będzie działać tak jak powinno. W związku z tym należy unikać szybkiej jazdy i gwałtownych manewrów.

Warto też pamiętać, że jazda na zimówkach przy wysokich temperaturach wiąże się z wydłużoną drogą hamowania. Szczególnie należy uważać, gdy pada deszcz, a na drogach stoi woda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News