BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Nie musisz zmieniać opon na letnie. Warto jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Wymiana opon może poczekać

W Polsce zaczęła się już wiosna, nie tylko ta kalendarzowa, ale też meteorologiczna. Gdy przychodzą wyższe temperatury, wielu kierowców myśli, że wymiana opon na letnie powinna nastąpić jak najszybciej. Jednak w obecnej sytuacji, gdy trwa epidemia, a wychodzenie z domu nie jest wskazane, wiele osób pewnie będzie chciało zaczekać z wymianą opon. I słusznie, lepiej teraz nie ryzykować.

Wymiana opon - dlaczego nie warto z nią zwlekać?

Wymiana opon może poczekać, szczególnie w obecnej sytuacji. Nie jest tak, że jazdy na zimówkach w lato należy się wystrzegać. Jednak warto wiedzieć, dlaczego nie jest to wskazane. Jak podaje portal moto.pl, gdy są wyższe temperatury i opady deszczu letnia opona radzi sobie zdecydowanie lepiej od tej zimowej. A szybka jazda na zimowych oponach może być niebezpieczna.

Poza tym jeżdżenie na zimowych oponach w lato jest też nieekonomiczne. Miękka opona zimowa wiosną i latem znacznie szybciej się ściera. Częsta jazda na zimówkach może skończyć się tym, że wymiana opon będzie musiała nastąpić szybciej, niż przy stosowaniu tych odpowiednich do warunków.

Bez wymiany opon lepiej nie szarżuj

Jeżeli nie będzie teraz przeprowadzać wymiany opon, to warto jednak pamiętać o paru innych kwestiach. Jeśli chcecie jechać gdzieś blisko na zimówkach, to nie ma co się bać. Jeżeli jednak chodzi o dłuższą wyprawę, to wymiana opon jest zalecana. Moto.pl zwraca uwagę, że przy częstej jeździe można odczuć przyspieszone zużycie gumy.

Serwis przypomina, że jadąc na niewłaściwych oponach, w innych niż założonych warunkach ogumienie nie będzie działać tak jak powinno. W związku z tym należy unikać szybkiej jazdy i gwałtownych manewrów.

Warto też pamiętać, że jazda na zimówkach przy wysokich temperaturach wiąże się z wydłużoną drogą hamowania. Szczególnie należy uważać, gdy pada deszcz, a na drogach stoi woda.

Tagi:

Wiosnapolskie drogimotoryzacja

Podobne artykuły

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >

Polska i Świat

W ten weekend przestawiamy zegarki. Będziemy spać godzinę krócej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Atak na użytkowników OLX. Oszuści znowu w akcji, uważaj na wiadomości
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS pilnie przypomina. Ostatnie dni na wykorzystanie bonu turystycznego
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]