BiznesINFO.pl > Handel > Wstrząs w dużej sieci handlowej. Dziesiątki pracowników mogą pójść na bruk
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 27.09.2023 21:33

Wstrząs w dużej sieci handlowej. Dziesiątki pracowników mogą pójść na bruk

Wnętrze sklepu
Domena publiczna

W jednej z większych sieci handlowych w Polsce zapowiada się spory wstrząs. W ramach zmiany strategii i modelu działania przedsiębiorstwa, zapadła decyzja o zwolnieniach grupowych pracowników.

Zwolnienia w dużej sieci handlowej

Jak podaje portal Gazeta.pl, informację dotyczącą planów zwolnień Powiatowy Urząd Pracy w Warszawie otrzymał 13 września. Według zawiadomienia, zwolnieniami może być objętych nawet 200 osób.

Plany zwolnień obejmują nie tylko szeregowych pracowników sklepów. Pracę stracą również niektóre osoby zatrudnione w centrali firmy.

Powodem zmiana strategii i modelu biznesowego

Gazeta.pl podaje za serwisem dlahandlu.pl, że oficjalnym powodem zwolnień jest dostosowanie modelu biznesowego polskiego oddziału sieci do reszty oddziałów. Dodatkowo, jak wynika ze stanowiska polskiego oddziału sieci Carrefour cytowanego przez Gazetę.pl, zmianie uległa strategia Grupy Carrefour.

Według stanowiska Carrefoura, wprowadzana w ramach projektu “Carrefour 2026” nowa strategia zakłada zwiększenie konkurencyjności oraz innowacyjności firmy. Mowa m.in. o uproszczeniach czy cyfryzacji.

Zwolnienia są negocjowane

W swoim komunikacie cytowanym przez Gazetę.pl, Carrefour Polska zaznacza, że niektórzy pracownicy nie będą mogli otrzymać pracy w nowych strukturach firmy lub też nie wyrażą zgody na pracę. Zwolnienia grupowe są efektem takiej sytuacji.

Spółka zaznaczyła jednak, że szczegółowe warunki zwolnień negocjowane są ze związkowcami. W rozmowach poruszana jest również kwestia ewentualnych świadczeń.