Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Olbrzym z Niemiec już w Polsce. Sklep szybko zdobywa nowe miasta, oferuje giga promocje
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 24.09.2023 16:40

Olbrzym z Niemiec już w Polsce. Sklep szybko zdobywa nowe miasta, oferuje giga promocje

sklep
Woolworth

Niemiecka sieć domów towarowych Woolworth niedawno rozpoczęła ekspansję na polskim rynku, rozpoczynając nowy etap swojej działalności. To historyczne wydarzenie miało miejsce w poniedziałek, 8 maja, kiedy to pierwszy sklep Woolworth powitał swoich klientów w ekskluzywnym centrum handlowym Atut w Krakowie.

Początki firmy

Woolworth to prężnie rozwijająca się sieć sklepów, obecnie najlepiej znana na zachodnich rynkach. Korzenie firmy sięgają roku 1879, powstała ona w Pensylwanii, w Stanach Zjednoczonych. 

Frank Winfield Woolworth, założyciel sklepu specjalizującego się w artykułach do domu, wprowadził na rynek innowacyjne (jak na tamten czas) podejście do handlu detalicznego.

Jego rewolucyjny pomysł polegał na eksponowaniu cen towarów na ladzie, co stało się przełomowym momentem i ustanowiło nowe standardy w dziedzinie handlu detalicznego. 

Dzięki tej przełomowej koncepcji, zakupy stały się bardziej przejrzyste dla klientów. Ten nowatorski sposób szybko zdobył popularność i rozprzestrzenił się na całym świecie.

Plany na 2023 rok oraz na dalszą przyszłość

Niemiecki gigant w 2023 roku planuje otworzyć ponad 20 sklepów w Polsce, z nowymi lokalizacjami w miastach takich jak Łódź, Kraków, Warszawa i Poznań. 

Niedawno została otwarta najnowsza placówka firmy, która znajduje się w Galerii Łódzkiej.

W niedalekiej przyszłości firma planuje prowadzić ponad 1000 domów towarowych w Niemczech i tym samym stać się największą i najpopularniejszą siecią domów towarowych w tym kraju. 

- Dzięki szybkiemu tempu naszej ekspansji, ciągłemu rozwojowi naszej oferty i koncepcji sprzedaży oraz wieloletniemu doświadczeniu w handlu stacjonarnym, od 2023 roku będziemy rozszerzać nasz unikalny i elastyczny format sprzedaży na inne kraje. W perspektywie średnioterminowej chcemy stworzyć sieć 5000 domów towarowych w Europie - podaje firma.

Setki sklepów, szybki rozwój

Firma twierdzi, że rozwija się wyjątkowo szybko, jak żaden inny dom towarowy w Niemczech. 

“Rozpoczęliśmy działalność w 2010 r. od 158 domów towarowych - obecnie posiadamy ponad 500 sklepów w niemieckich śródmieściach, centrach handlowych i sklepach specjalistycznych. Teraz planujemy wystartować także w Polsce” - czytamy na stronie internetowej Woolworth.

Tagi: Niemcy sklep