BiznesINFO.pl > Finanse > Wpadka wiceministra finansów. Powiedział, że nie zapisał się do PPK
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 29.03.2023 08:58

Wpadka wiceministra finansów. Powiedział, że nie zapisał się do PPK

Artur Soboń
East News

Wiceminister finansów Artur Soboń został zapytany, czy zapisał się do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Odpowiedział, że nie, jednak kilka godzin później zdał sobie sprawę z popełnionej gafy.  

Artur Soboń zapytany o PPK

Artur Soboń był gościem porannej rozmowy w Polsat News. Podczas rozmowy został zapytany, czy zapisał się do Pracowniczych Planów Kapitałowych, na co odpowiedział, że “nie”, przyznał jednak, że “musi sobie pewne rzeczy pouzupełniać.

Sęk w tym, że do PPK nie trzeba się zapisywać, gdyż zapis odbywa się automatycznie, więc aby nie przystąpić do programu, trzeba złożyć rezygnację z uczestnictwa w programie.

Wczesna pora wywiadu

Artur Soboń zrozumiał swój błąd i parę godzin później odniósł się do sytuacji na Twitterze, gdzie przyznał, że “oczywiście” jest zapisany do programu, natomiast winę zrzucił na wczesną porę wywiadu - odbył się on o 7.40. 

Pracownicze Plany Kapitałowe

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to system dobrowolnych oszczędności emerytalnych wprowadzony w Polsce w 2019 roku. Celem PPK jest zachęcenie pracowników do oszczędzania na przyszłość poprzez dobrowolne wpłaty do indywidualnych kont emerytalnych, do których pracodawca również może dokładać.

Pracownicze plany kapitałowe są finansowane przez trzy źródła: wpłaty pracownika, dopłaty pracodawcy i środki pochodzące z Funduszu Pracy, który jest częściowo finansowany ze składek pracodawców.

Tagi: PPK
Polecane